Mevrouw T. van der Molen-Uilenberg, winnares van de TV-quiz 'MoNument' ontvangt uit handen van voorzitter J. Franssen de hoofdprijs. Hoegenfonds en uitgeverij Waanders te Zwolle. Tegelijk met de serie tv-uitzendingen liep in het Nieuwsblad van het Noorden op de vrijdag in de rubriek Op Stap een serie impressies van dezelfde vijftien monumenten. De Provinciale VW Drenthe zorgde voor de coördinatie van allerlei evenementen rond het monument van de week, zoals rondleidingen, wandelingen en fietstochten. De tv-quiz en de krantenpubliciteit hebben in de provincie voor extra naamsbekendheid voor Heemschut gezorgd en voor belangstelling voor de gebouwde omgeving in het algemeen. In hoeverre aan de andere doelstelling van deze activiteit - ledenwerving voor de vereniging - is beantwoord, is vanwege de centrale ledenadministratie, zoals Heemschut die toepast, (nog) niet bekend. Contacten met andere organisaties In het verslagjaar was er intensief contact met het provinciale Steunpunt Monumentenzorg Drenthe. De heren Groen en Ritz hadden van de commissie zitting in verschillende werkgroepen en in de Stuurgroep van het Steunpunt. De heer Postma is projectleider van het Steunpunt. OVERIJSSEL Adres secretariaat Postbus 446 7600 AK Almelo Samenstelling van de Commissie (per 31 december 1996) ir. J.M. Veldhuis, voorzitter mr. R.F.A. Rorink, secretaris G. Witteveen, penningmeester H.C. Methorst, tweede secretaris B.J.M. Duimel mevr. A. de Jong mr. A.C. Nysingh A.J. Olthof dr. H. Reynders ir. D.M. van der Schrier L.S. van Leeuwen, technisch adviseur R. Kers, PR-medewerker Mutaties in de Commissie De heer mr. R.F.A. Rorink volgde de heer mr. E. Loesberg per december 1996 op als secretaris van de provinciale commissie Overijssel. De heer Loesberg verliet de commissie vanwege een verandering van werkkring. Vergaderingen De provinciale commissie Overijssel vergaderde in 1996 op de volgende data en locaties: 23 februari (Oversticht, Zwolle), 26 april (Koggewerf, Kampen), 7 juni (Oversticht, Zwolle), 23 augustus (Het Stift, Weerselo), 18 oktober (notariskantoor Nysingh, Goor), 20 december (Penninckshoek, Deventer). Gevallen In het jaar 1996 was de provinciale commissie Overijssel betrokken bij groot aantal gevallen. Een aantal daarvan wordt onderstaand belicht. Deventer, Raambuurt De provinciale commissie Overijssel lichtte in de persoon van voorzitter ir. J.M. Veldhuis het standpunt ten aanzien van de Raambuurt in Deventer nader toe tijdens een avond die de Stichting Industrieel Erfgoed Deventer had belegd. De Raambuurt neemt een belangrijke plaats in binnen de Structuurvisie Grachten gordel, die onder meer voorziet in grootschalige nieuwbouw in een deel van de 'oude schil' rond het Deventer stadscentrum. In de Raambuurt zijn zeven monumenten voorgedragen voor de status van rijks monument, onder meer de voormalige olieslagerij met schoorsteen aan de Bergpoortstraat. Heemschut noemt bebouwing van de vroegere bolwerken bespreekbaar, mits er sprake is van top-architectuur. 17

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 19