DDD DDE □DDD flj.au IQ Düll DuD DDtl FRIESLAND Adres secretariaat Postbus 65 8900 AB Leeuwarden Samenstelling van de commissie (per 31 december 1996) drs. J.C. de Kroon, voorzitter mr. H. de Boer, secretaris B. Adema, penningmeester drs. R.P. van Huiten mw.drs. H. van der lest mw.drs. R. Mulder-Radetzky P. Prins S.J. Wieringa, technisch adviseur Mutaties in de commissie De heer Prins trad in 1996 af als technisch adviseur. Hij heeft evenwel nog steeds zitting in de commissie. In de vacature van technisch adviseur werd de heer S.J. Wieringa benoemd. Verder traden er geen wijzigingen op in dit verslagjaar. Vergaderingen De commissie vergaderde in 1996 negenmaal, en wel op 24 januari, 6 maart, 17 april, 21 mei, 8 juli, 2 september, 2 oktober, 5 november en 9 december. De heer drs. J.P.J. van der Haagen, directeur technische en juridische zaken, woonde incidenteel de vergaderingen van de commissie bij. Gevallen Beetgumermolen, uitbreidingsplannen Ook in het jaar 1996 is de commissie betrokken geweest bij het geval Beetgumermolen (zie ookjaarverslag 1995). Ter plaatse is door belanghebbenden een stichting opgericht met als doel belangenbehartiging in het kader van de uitbreidingsplannen van het dorp Beetgumermolen. De woordvoerster van deze stichting in oprichting heeft regelmatig contact onderhouden met de commissie. Het actiecommité heeft in het blad Heemschut bovendien gepubliceerd. Franeker, appartementencomplex Bij brief van 2 3 oktober heeft de commissie een bezwaarschrift ingediend tegen het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het vigerende bestemmings plan voor het bouwen van een appartementencomplex te Franeker (bestemmingsplan voor het gebied Hoquart/ Noorderbolwerk). Inmiddels heeft de gemeente Franekeradeel aangegeven in het bezwaarschrift van de commissie geen aanleiding te zien van medewerking aan het het bouwplan Eerste aanleg af te zien. Franeker, nieuwbouw/renovatie Huize Theresia De (voorlopige) bouwplannen voor de nieuwbouw/ renovatie van Huize Theresia aan de Zuiderkade te Franeker, hebben de commissie beziggehouden. Hoewel de commissie de huidige aanwezige hoogbouw als zeer ongewenst acht, accepteert de commissie het als een gegeven dat deze bebouwing niet direct te verwijderen is. Op termijn echter zou de commissie graag zien dat ook deze hoogbouw wordt ingepast in de aanwezige binnenstadstructuur. De onderhavige plannen zouden naar de mening van de commissie aan de zijde van de Schilkampen een voudig kunnen worden aangepast. De planuitwerking naar de Zuiderkade is evenwel niet acceptabel. Het bouwplan is aan deze zijde strijdig met het principe van gesloten bouwvlak in de binnenstad. Het ontwerp zou naar de mening van de commissie dan ook uit moeten gaan van een volwaardige (gesloten) straatwand. Terzake heeft de commissie bij brief van 23 oktober bezwaar aangetekend bij het college van B&W van de gemeente Franekeradeel. Op 31 oktober hebben commissieleden een inspraak avond bijgewoond onder leiding van de gemeente Franekeradeel. Bij brief van 11 december heeft de gemeente echter aangegeven medewerking te zullen verlenen aan de ingediende ver- en nieuwbouwplannen. Leeuwarden, Hofsingelproject Het Hofsingelproject (zie ookjaarverslag 1995) is ook in 1996 onderwerp van discussie geweest. Medio 1996 heeft de commissie kunnen constateren dat het project in gunstige zin is aangepast. Daarbij zijn kennelijk ook, eerder door de commissie geuitte, bezwaren meegenomen. Niettemin is het zo dat het project als geheel sterk afwijkt van wat Heemschut voor ogen staat. Practisch gezien zou formeel bezwaar alleen nog op details mogelijk zijn. Leeuwarden, Zuidergrachtswal De commissie heeft aandacht besteed aan de Zuidergrachtswal (panden oud Verzetsmuseum en 10] 14 i H j t il 'l t h li O h 4 u (Vf Franeker, appartementencomplex

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 16