vastgelegd met betrekking tot het financieren van de ledenwerfcampagne en de Heemschut Persprijs. De ledenwerfcampagne/donateursactie kon daarmee in overleg met het adviesbureau Maxi Delta DM worden georganiseerd. De uitreiking van de Persprijs in 1996 werd door NOG Verzekeringen niet alleen mogelijk gemaakt, maar ook de uitreiking in de komende driejaren. Het prijsbedrag wordt verhoogd en in samenwerking met de directie van NOG Verzekeringen zal de uitreikingsbijeenkomst worden georganiseerd in 1997 en komende jaren. Met het ministerie van OC&W, directie cultureel erfgoed, maakte het bestuur kennis in de persoon van de heer drs. M. van Heek, in het kader van de voorbereiding van het bezoek van de staatssecretaris aan de 85-jarige Bond Heemschut te Woudrichem. Experiment Steunpuntennetwerk Het bestuur van de Bond Heemschut participeert in de persoon van mevrouw drs. I. Günther in de Landelijke Stuurgroep Experiment Steunpunten netwerk. Het bestuur heeft van de voorzitters van de provinciale commissies vernomen, dat de commissies actief in de experimenten in Drenthe en Noord-Brabant participeren en dat in de provincies Groningen, Friesland en Zeeland notities over dit fenomeen in voorbereiding zijn. In de provincie Limburg werkt de provinciale commissie mee bij de totstandkoming van het zogenaamde Provinciale Monumentenhuis Limburg. Hierbij zal ook de totstandkoming van een landelijk initiatief voor een steunpunt in deze provincie worden betrokken. In de provincie Noord-Brabant functioneert het steun punt sedert enige tijd en de provinciale commissie van de Bond Heemschut participeert daarin. Overleg tussen de Rijksdienst voor de Monumenten zorg en een aantal gemeenten in Zuid-Holland is gaande over een experiment steunpuntennetwerk in deze provincie. In Overijssel wordt de ontwikkeling van een steun puntenstructuur toegejuicht, maar bij de vorming ervan wordt gedacht aan versterking van Het Oversticht. Het bestuur volgt de ontwikkelingen op de voet en komt zijn belofte aan de directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg om actief mee te denken en te doen met deze experimenten na. Directie Algemeen directeur, de heer B.J.M. Duimel, vormt samen met de juridisch-ruimtelijk directeur, de heer drs. J.P.J. van der Haagen, en de bureau-secretaris, de heer drs. O.B. Helleman, de directie van de landelijke vereniging Bond Heemschut. De heer drs. J. Kamerling verzorgt de eindredactie van het tijdschrift en is secretaris van de Heemschut Persprijs jury. De financieel administrateur, de heer L. Klein, verliet in de loop van 1996 het bureau. Mevrouw D. Blok-Hartman draagt de zorg voor de ledenadministratie en de tekstverwerking. De heer L. van Kilsdonk werd medio dit verslagjaar huis meester van het Korenmetershuis.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1996 | | pagina 11