IX Externe contacten Ook dit verslagjaar kunnen wij melding maken van samenwerking met andere monumentenorganisaties, zowel met activiteiten als met publicaties in ons tijdschrift. Wij vermeldden reeds de Monumenten Studiedag van het NCM. Heemschut is door de heer S. Sakko vertegenwoordigd in het bestuur van het NCM. Discussie over reorganisatie heeft intensief plaats gehad in het bestuur. Goed contact werd onderhouden met de Monumentenwacht. Het bestuur maakte enige keren dankbaar gebruik van de vergaderruimte van de Federatie te Amersfoort. De Vereniging Hendrick de Keyser presenteerde zich prominent in ons tijdschrift ten gevolge van de restauratie van het Weeshuis te Arnhem. De samenwerking met de KNOB werd gecontinueerd en concreet vormgegeven in bijeenkomsten van de commissie ter bestudering van permanente samenwerking. Een eindrapport zal in 1996 aari beide besturen ter goedkeuring worden aangeboden. De feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Nationaal Restauratie Fonds in de Rolzaal te Den Haag werd bijgewoond. Heemschut betoogde in een video-clip, dat het in een welvarend land als Nederland niet te begrijpen is, dat er altijd gebedeld moet worden om geld voor de restauraties en het onderhoud van het cultureel erfgoed. Tijdens de werkvergadering en de jaarvergadering van de Landelijke Federatie Het Behouden Huis, werd eveneens van de gelegenheid gebruik gemaakt om het beschermingswerk van de Bond Heemschut uit te dragen. De VOM heeft meerdere keren als onderwerp van bespreking op de agenda van het bestuur gestaan. Verschillende besprekingen die zouden moeten leiden tot nauwere samenwerking, hebben niet het gewenste resultaat gehad. Het bestuur van de VOM was niet in staat om structurele financiering te garanderen voor de samenwerking onder meer op het gebied van de tijdschriften. Het overleg met de RdMz tenslotte is intensief geweest, zowel op bestuurlijk als op ander niveau. Het Tweede Beraad van het Verbond van Zeist werd bijgewoond en de afspraken omtrent samenwerking en afpaling van de doelstelling van organisaties worden gerespecteerd. Heemschut heeft de Nota Waakzaamheidsfunctie na het Eerste Beraad gemaakt en als onderwerp van bespreking ingebracht. Onze voorzitter heeft gepleit voor een coördinerende en leidende rol van het NCM, met inschakeling van de kennis en expertise die bij de verschillende organisaties voor de monumentenzorg aanwezig is. Aan het einde van 1995 werd na goedkeuring door het algemeen bestuur de Beleidsnotitie 1991-2000 bij de RdMz ingediend. Deze notitie is na intern beraad en consultering van de provinciale commissies samengesteld als bijdrage aan de Cultuurnota, die de staatssecretaris, de heer drs. A. Nuis, gaat samenstellen en in 1996 aan de Kamer wordt aangeboden. De instellingen die voor structurele subsidie in aanmerking wensen te komen, werden verplicht om beleidsnotities in te zenden. 52

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1995 | | pagina 54