De heer Salden krijgt door de heerj. Franssen de Ton Koot- penning uitgereikt. de heer A.H. Salden. De heer Salden was tot eind 1994 lid van de provinciale commissie Limburg en dat al sinds eind jaren vijftig! Tijdens de vergadering in juni herdacht de voorzitter mr. Stan Smeets, die op 22 juni was overleden. Mr. Stan Smeets was vele jaren lid van de commissie en was een erudiete persoonlijkheid. Ook werd stevig gediscusieerd over de Beleidsnotitie 1997-2000 van de Bond Heemschut. Een schrijven met de reacties werd naar het landelijk bureau gezonden. Gevallen Belfeldvoormalige watermolen Maalbeek Op verzoek van de Stichting Limburgse Contact commissie Monumentenzorg (LCM) werd een adviesrapport opgesteld over de voormalige water molen Maalbeek. Echt, voormalig gemeentehuis In 1995 speelden zich ongewenste ontwikkelingen af rond het voormalige gemeentehuis aan de Plats te Echt. In 1994 is door de Heemkundekring Echter Land uit Echt een verzoek tot aanwijzing beschermd monument ingediend voor dit gebouw bij de RdMz te Zeist. Op dit verzoek werd negatief beslist. Door de gemeente Echt zijn verschillende plannen voor dit gebouw ontwikkeld die alleen enkele gevels van het gebouw handhaven. Het inwendige wordt bijna geheel verwijderd! De commissie Limburg heeft zich in de situatie verdiept en zal in 1996 gericht actie ondernemen. Hoensbroek, voormalig gezellenhuis Het bestaan van sloopplannen voor het voormalig gezellenhuis aan de Heisterberg 6 te Hoensbroek, gemeente Heerlen, heeft de commissie Limburg doen besluiten om enkele deskundigen op het gebied van jongere bouwkunst advies te vragen. Lemiers, complex Oud Lemiers nr. 8 Over de in de ogen van de commissie Limburg onzorgvuldige verbouwing van het complex Oud Lemiers nr. 8, werd bij het gemeentebestuur van Vaals de bezorgdheid van de commissie kenbaar gemaakt. Maastricht, bouwplan Henric van Veldekeplein Staarlocatiej Rond de voorgenomen bouwplannen rond het zo unieke en gevoelige Henric van Veldekeplein werd al in 1992 protest aangetekend. De procedures liepen ook in 1995 verder en er werden verschillende bezwaarschriften ingediend. Deze werden door de Arrondissementsrechtbank van Maastricht ongegrond verklaard. Later werd door het landelijk bureau nog een bezwaarschrift ingediend tegen de verleende bouwvergunning. Nieuwstadt, Huize Witham en de Tiendschuur Door een projectontwikkelaar is een plan ontwikkeld dat voorziet in het bouwen van woningen rond dit voor Nieuwstadt unieke complex. De woningen zijn zo dicht bij het complex gepland dat zij afbreuk doen aan dit landschappelijk waardevolle gebied. De Bond Heemschut heeft bezwaar gemaakt tegen het bestemmingsplan Kem-Nieuwstadt. Ook in 1995 zijn de procedures nog in volle gang. Tevens werd door het Belangenplatform Huize Witham een aanvraag ingediend om het gebied rond Huize Witham en de Tiendschuur aan te wijzen als beschermd dorpsgezicht. Roermond, Mouterij Limburgia Fa. Louis Beltjens Begin 1995 waren er enkele ontwikkelingen gaande rond de voormalige Mouterij Limburgia Fa. Louis Beltjens te Roermond die duidden op een eventuele sloop in de toekomst. Er werd besloten om een brief te richten aan de gemeente Roermond om te wijzen op een mogelijke herbestemming waarin werd verwezen naar de herbestemming van de Tricotfabriek in Winterswijk. Roermond, Teekenschool voor Nuttige en Beeldende Kunsten en Ambachtschool Dit gebouw blijft ook nog na jaren de aandacht vragen van de commissie. In 1995 werd er toch nog na zo vele jaren een passende bestemming voor het complex gevonden. De Limburgsche Werkgeversvereniging wil een gedeelte van het gebouw als kantoorruimte in gebruik nemen. Rijksweg A 73-Zuid De commissie Limburg heeft een plaats verworven in de klankbordgroep voor de uitwerking van het vastgestelde tracé van de Rijksweg A 73-Zuid. Ir. P.J. Huiberts is aangewezen als contactpersoon. Op 24 februari heeft het kabinet gekozen voor het Oost-tracé. Naar aanleiding van deze keuze heeft de commissie Limburg de gevolgen voor de cultuur monumenten in beeld gebracht en de ontwikkelingen worden zorgvuldig gevolg. Sittard, Abshoven Een uitslaande brand heeft het voormalige klooster complex Abshoven in Munstergeleen, gemeente Sittard, grotendeels in de as gelegd. Er zijn plannen 40

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1995 | | pagina 42