NOORD-BRABANT Adres secretariaat Bossestraat 18 5374 HT Schaijk Samenstelling van de commissie mr. G.M. van Oerle, voorzitter drs. ir. H.N.G.M. Boot, secretaris mr. H. Bergé, vice-voorzitter jhr. L.E.D.S. van Bönninghausen tot Herinckhave drs. E. Dolne J.C.M. van der Eerden P. Hartmans dr. ir. J. Hendrikx W.F. Jansen wzn. ing. Th.G.R. Linders J.A.J.M. van Rosmalen drs. A.P.L.M. Schenk ing. H.J.P. van de Weem ing. W.M. van Weert ir. J.W.G. Witmer ELH.M. Strijbos, technisch adviseur ing. L. de Visser, technisch adviseur G. Ackermans, PR-medewerker Mutaties in de commissie Per 1 januari 1995 nam de heer J. Wouters afscheid van de provinciale commissie Noord Brabant. Op 29 mei kwam ons lid de heer P. Hartmans te overlijden. Vergaderingen In 1995 vergaderde de commissie zesmaal en wel op 8 februari, 12 april, 21 juni, 30 augustus, 11 oktober en 13 december. De vergadering van 12 april werd op locatie in het gemeentehuis van Gemert gehouden, terwijl de overige vergaderingen werden gehouden in de vergaderruimte van het Noordbrabants Genootschap aan de Parade te 's-Hertogenbosch. Enkele dagen voorafgaande aan de commissie vergaderingen, kwam de agendacommissie bijeen in het gemeentehuis van de gemeente Alphen en Riel. Deze agendacommissie bestaat uit de voorzitter, de secretaris, de beide technisch adviseurs en de PR- medewerker. Gevallen Alphen en RielPand Kerkstraat 12 te Riel Hier werd de aandacht van de provinciale commissie gevraagd voor dit pand, een verlaten leerlooierij. Bij inspectie van het pand bleek dit zeer sterk vervallen te zijn en in de huidige toestand werd het dan ook, mede gelet op de situatie van een minder toegankelijk terrein, niet zinvol geacht om een procedure tot behoud van dit pand te starten. Wel zal worden getracht enkele van de nog aanwezige machines te sparen en onder te brengen in een toepasselijk museum in de Langstraat. Oost- West- en Middelteers, gemeentelijke monumenten verordening De monumentencommissie van deze gemeente had slechts een beperkte opdracht, namelijk de zorg voor de rijksmonumenten. Op aandringen van Heemschut is die taak uitgebreid en is er, mede met hulp van onze technisch adviseur, een begin gemaakt met de opstelling van een gemeentelijke monumenten lijst. Berlicum, hervormde kerk Deze laat-middeleeuwse kerk, waarvan toren en schip in de tweede wereldoorlog zijn verwoest, dreigden door grote aanbouwen in het gedrang te geraken. Mede door de bezwaren van Heemschut en in samenspraak met de welstandscommissie zijn aanvaardbare gewijzigde plannen voorgelegd. Op onze melding onderzoekt de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek of het huidige plan, dat ingrijpende gevolgen kan hebben voor een eventueel aanwezig bodemarchief, verantwoord is. Breda, bebouwing van het Chasseeterrein Het leek allemaal zo mooi: een competitie tussen vijf ontwerpgroepen om een verantwoorde invulling van het vrijgekomen Chasseeterrein te ontwerpen. Na veel geharrewar werd echter geen keuze gemaakt, maar de gehele ontwerp-competitie formeel beëindigd. Tot op het laatste ogenblik is er van onze kant constructief meegedacht in het geheel. Met name is er gewaarschuwd dat, door een niet integraal aanpakken van de onderscheiden bouwplannen voor het betreffende terrein aan het stadsbeeld, ter plekke grote schade zal worden gebracht. Dit heeft helaas niet mogen baten. Breda, pand Ginnekenweg 236 Door een plaatselijke actiegroep is er hard gewerkt aan het behouden van dit markante woonhuis met een, voor de directe omgeving, zeer beeldbepalend karakter. Aan de minister van OC&W is plaatsing op de rijkslijst verzocht en vanwege onze commissie is op 21 januari in een brief aan de minister dit verzoek ondersteund. Breda, schoorsteen Sint-Martinus te Princenhage De Kontakt Kommissie Princenhage (KKP) heeft het college van B&W van de gemeente Breda verzocht om de betreffende schoorsteen te behouden als één van de laatste in Breda nog aanwezige tekenen van een cultuur-historisch verleden aangaande industriële monumenten. De suggestie is gedaan om de schoorsteen op te nemen in het plan voor het bouwen van woningen, als een nieuwe invulling van het onderhavige fabrieksterrein. In een brief aan het college is vanuit de provinciale commissie Noord- Brabant dit verzoek van harte ondersteund. Boxtel, bebouwing rond de Sint-Petruskerk Door overhaaste aanpassing van het bestemmingsplan 35

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1995 | | pagina 37