UTRECHT Adres secretariaat Van Diemenstraat 1 3531 GG Utrecht Samenstelling van de commissie H.E. Dekhuijzen, waarnemend voorzitter E.P. Graafstal, secretaris ir. P.S.A. de Wit,penningmeester drs. R.K.M. Blijdenstein, adviseur mw. drs. I.E.F. Huisinga M.Jansen drs. C.H. Staal ing. P.D. van Vliet, technisch adviseur mr. G.J. Kampman, PR-medewerker Mutaties in de commissie De provinciale commissie Utrecht heeft de afslanking, die in 1994 heeft plaatsgevonden, in de loop van 1995 weer geheel aangevuld, zodat thans veertien actieve leden in deze commissie zitting hebben. De commissie is weer op sterkte gebracht door de komst van de navolgende leden: mevrouw drs. A. Kylstra en de heren ir. J.A. Joppe, mr. B.G. Lacor, El.J.J. Leroi en mr. R.J. Lucassen. De heer P.C. Grundmann, die reeds in 1994 als voorzitter en lid om gezondheidsredenen terugtrad, is in 1995 vervangen door de heer H.E. Dekhuijzen, die reeds lang als vice-voorzitter fungeerde, doch dit jaar als waarnemend voorzitter heeft gefunctioneerd, in afwachting van een nieuwe voorzitter. Deze zal echter pas in 1996 kunnen verschijnen. Vergaderingen De commissie kwam in 1995 een negental maal bijeen, te weten op 4 januari, 1 februari, 1 maart, 5 april, 7 juni, 6 september, 4 oktober, 1 november en 6 december. Zoals gebruikelijk vergaderde de commissie in het kinderdagverblijf Oikos in Utrecht. Gevallen Amersfoort, Amicitia De Sociëteit Amicitia heeft inmiddels een ander gebouw gevonden. Het gebouw Amicitia blijft in de kern gespaard en zal voornamelijk van de kant van de voormalige Stadssingel, thans Stadsring, goed herkenbaar blijven. De omringende bebouwing wordt qua massa en schaal zoveel mogelijk afgestemd op dit 19de-eeuwse sociëteitsgebouw. Amersfoort, Korte Beekstraat 1 Dit gemeentelijk monument, een villa in chaletstijl, dreigt te worden geofferd aan nieuwbouw op de hoek van de Stadsring en de Arnhemseweg. De dekking van de kosten voor eventuele verplaatsing van dit karakteristieke monument is kennelijk moeilijk te vinden: dus helaas sloop. Amerongen, Nederstraat 5 De nieuwbouw ter plaatse van een 19de-eeuws pandje binnen het beschermde dorpsgezicht, heeft een redelijk gezicht gekregen. Alle acties ten aanzien van het oorspronkelijke plan - ook Heemschut heeft meegedaan - hebben dus wel resultaat geboekt: het totale dorpsgezicht heeft geen schade geleden. Amerongen, m.olen Maallust Wat de toekomst van de molenromp zal zijn, is nog niet helemaal duidelijk. Wel is sprake van een speciale molencommissie, waarin èn omwonenden èn de monumentencommissie zitting hebben, naast de eigenaar en de wethouder. Er is sprake van oprichting van een stichting, die de molenromp voor het symbolische bedrag van één gulden krijgt overgedragen. Breukelen, pakhuizen aan de Brouwerij De dr. R. van Lutterveldstichting heeft een restauratieplan opgesteld. Verdere ontwikkelingen worden gevolgd. Houten, kasteel Heemstede De ingrijpende restauratie - betonskelet voor de kern van het gebouw - gaat binnen afzienbare tijd van start: slechts de buitenzijde zal het oude aanzicht herkrijgen. Loosdrecht, Eikenrode Voor Eikenrode was interesse bij een project ontwikkelaar, doch inmiddels is plaatsing op de rijksmonumentenlijst aangevraagd, zodat voorbescherming optreedt. Loosdrecht, het voormalig restaurant Het Witte Huis en jachthaven Het Witte Huis is dit jaar jammerlijk afgebrand. De vergunning voor de jachthaven is inmiddels vervallen, zodat De Valk met zijn uitbreidingen mogelijk vier jaren kan wachten. Maartensdijk, landinrichting Noorderpark De ontwikkelingen rond de plannen met nieuwe wegen en boerderijen in dit typische slagenlandschap zijn nog niet geheel afgerond, doch voorlopig schijnen de wijzigingen/ingrepen niet al te groot te zijn. Mijdrecht, Dorpsstraat 29-31 De nieuwe eigenaar van dit beeldbepalende pand wil dit object slopen en op die plaats een winkel bouwen. De gemeente Mijdrecht wil aan dit project meewerken en niet ingaan op de suggestie van de provinciale commissie om een aanvraag tot rijks monument te doen. Inmiddels heeft de provinciale commissie daarvoor gezorgd, opdat sloop, waartoe de gemeente Mijdrecht toestemming had gegeven, kan worden gestopt, in het kader van de desbetreffende procedure. Er was overigens een kandidaat koper die het monumentale pand juist wilde restaureren. Nieuwersluis, Over Holland In het afgelopen jaar heeft de noodkap over deze prachtige, deels verbrande buitenplaats nog altijd standgehouden, hoewel de bedoelde functie geleidelijk aan discutabel wordt. De eigenaar schijnt, 21

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1995 | | pagina 23