Winschoten De ontwikkelingen rond het Jugendstilpand Kok en het Rabbinaatshuis worden door Heemschut gevolgd. Het Rabbinaatshuis wacht op een herbestemming. Pand Kok is geplaatst op de rijksmonumentenlijst. In 1992 heeft Heemschut hier met succes actie voor gevoerd. De gemeente Winschoten en woningbouw vereniging Acanthus hebben inmiddels bezwaar gemaakt tegen deze plaatsing. De Raad van State zal een uitspraak doen. PR-activiteiten Contacten met de provincie Groningen, met de diverse gemeenten, andere overheidsinstellingen, met de pers, historische verenigingen, en locale monumenten organisaties worden op vele wijzen door de afzonderlijke commissieleden onderhouden. Gewerkt wordt aan uitbreiding van de adressenbestanden. Heemschut-informatie werd verspreid door het neerleggen van folders, in musea, kerken en andere geschikte plaatsen en door het aan belangstellenden doen toekomen van exemplaren van het tijdschrift. Met de cultuur-historische vereniging Stad en Lande is een ruilabonnement afgesproken. Ook de Stichting Oude Groninger Kerken zendt haar tijdschrift. Tweede secretaris, drs. J.F. Voerman, nam deel aan de cursus Bouwhistorie van de NCM, tevens woonde hij op 29 juni een informatiebijeenkomst bij in de Jozefkerk te Groningen over gemeentelijke monumentencommissies. Een NCM-avond op 11 december in Groningen is bijgewoond door de technisch adviseur, ir. L.W. Barneveld. Op 3 mei werkte de PR-medewerkster, mw. Simon, mee aan Heemschut-voorlichting en een rondleiding in Amsterdam ten behoeve van een groep buitenlandse studenten. Vanuit de provinciale commissie was een delegatie aanwezig tijdens een informatiemiddag over het monumentenbeleid van de provincie Groningen, op 22 september en bij de uitreiking van de Heemschut Persprijs, op 1 november in Leeuwarden. De technisch secretaris, ir. P. Reijenga, voerde op 12 augustus het woord in een forum over het gemeentelijk monumentenbeleid in Groningen. Overige activiteiten Dit jaar hield de provinciale commissie twee speciale themabijeenkomsten, op 11 februari en op 25 maart. Tijdens de eerste bijeenkomst werd op informele wijze besproken hoe de Bond Heemschut in de provincie Groningen zijn werk kan verbeteren en uitbreiden. De tweede bijeenkomst was geheel gewijd aan de bouwplannen op de Westerhaven in Groningen. Dia's, foto's en kaarten gaven een goed inzicht in de historische ontwikkelingen van dit gebied. Op 19 april vond een werkbezoek plaats aan het NS-stationsgebouw te Groningen, in verband met de plannen voor restauratie van dit monument. Excursie De provinciale commissie Groningen organiseerde dit jaar de landelijke Heemschutdag. Zo'n 250 belangstellenden uit heel Nederland namen op 30 september aan deze excursie deel. Na de ontvangst, in de Der Aakerk in Groningen, door de Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, de heer H.J.L. Vonhoff, reisden de touringcars met Het eerste exemplaar van het Groningennummer werd. door de secretaris van de commissie Groningen, dr. Ph.M. Bosscher, uitgereikt aan de voorzitter van de Stichting Oude Groninger Kerken, de heerH.G. de Olde (links).

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1995 | | pagina 10