Uit PR-overweging werden de eerste exemplaren van enkele tijdschrift-edities overhandigd aan autoriteiten. Te Leiden overhandigde de penningmeester, mevrouw A.J. Le Coultre-Foest, een eerste exemplaar van de Leiden-special aan de burgemeester van genoemde stad, de heer mr. C. Goekoop, een andere keer aan de burgemeester van Breda, de heer drs. E.H.T.M. Nijpels. De voorzitter, de heer J. Franssen, reikte in het Culinair Museum De Mariënhof te Amerfoort een eerste nummer van de december-editie uit aan mw. drs. F. Burgman, wethouder van onder meer monumentenzorg. De Heemschut-specials over Leiden, Breda en Amersfoort zijn breed verspreid via 'direct-mail'- acties en ter verkoop aangeboden in erkende boekhandels. De Ffeemschutfolder Hebben is houden werd in 1994 herdrukt. Deze herdruk werd gesponsord door de firma Waanders te Zwolle. De folder wordt verspreid over musea, monumentenorganisaties en monumenten in geheel Nederland. Alle Open Monumentendag-comitées werd in 1994 verzocht de Heemschutfolder op de Open Monumentendag aan de bezoekers aan te bieden. Tijdens de beurs Restoration 94 in de RAI te Amsterdam werd een groot aantal folders onder de bezoekers verspreid, evenals onder de bezoekers van de Monumenten Studiedag te Dordrecht en van andere manifestaties. Heemschut Persprijs 1993 Op 7 oktober 1994 reikte wethouder mevrouw dr. G. ter Horst van Amsterdam de achtste Heemschut Persprijs uit. De prijs werd in 1986 ingesteld ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de Bond Heemschut. De prijs ging naar Max Pam, presentator van de tv- serie De woestijn leeft en Theo van Gogh, regisseur van de serie. In de serie De woestijn leeft, die in 1993 werd uitgezonden door de Amsterdamse omroep AT5, wordt op een ironische toon commentaar geleverd op de verslonzing van de openbare ruimte in Amsterdam. Presentator Max Pam wandelt met bekende hoofdstad- 'watchers' als Plenk Hofland en Jeroen Henneman kris kras door de stad op zoek naar voorbeelden van verloedering zoals scheve lantaarnpalen, die nog in de menie staan en vergeefs op een verfbeurt wachten, landjes, die al jarenlang midden in de stad braak liggen etc. Ook staaltjes van architectonische wansmaak en voorbeelden van ambtelijke nalatigheid moeten het ontgelden in de serie. De winnaars van de serie schonken direct na de uitreiking in het Amsterdamse Filmmuseum de prijs aan de wethouder met de opdracht met het geld het foeilelijke beeld van Miletic op het Museumplein, de Kruisraket, weg te halen. Een officiële plaquette Wethouder w.evrouw dr. G. ter Horst reikt de Heemschut Persprijs uit.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 39