w Tevens werden de ontwikkelingen rond de VOM met belangstelling, maar ook de nodige scepsis gevolgd. Gevallen Kerkrade, abdijcomplex Rolduc In de buurt van het abdijcomplex Rolduc is door de gemeente Kerkrade een weg gepland die een negatieve invloed zal hebben op het landschap rondom dit oude complex. De gemeenschap van Rolduc verzet zich tegen de aanleg van deze weg, waarbij zij zich gesteund weet door dë Bond Heemschut. Maastricht, bouwplan Hemde van Veldekeplein (Staarlocatie) Tegen de voorgenomen bouwplannen rond het zo unieke en 'gevoelige' Henric van Veldekeplein werd al in 1992 protest aangetekend. De procedures liepen ook in 1994 verder en er werden verschillende bezwaarschriften ingediend. Maastricht, landgoed Vaeshanelt Er zijn plannen voor een verbindingsweg tussen het knooppunt van de autowegen A2/E9enA79en het industriegebied Beatrixhaven. Dit heeft grote gevolgen voor het landgoed Vaeshartelt; het zal worden doorsneden. De commissie Limburg heeft kritiek op deze plannen. De ontwikkelingen worden zeer alert gevolgd. Nieuwstadt, Huize Witham en de Tiendschuur Door een projectontwikkelaar is een plan ontwikkeld dat voorziet in het bouwen van woningen rond dit voor Nieuwstadt unieke complex. De woningen zijn zo dicht bij het complex gepland, dat zij afbreuk zullen doen aan dit landschappelijk waardevolle gebied. De Bond Heemschut heeft bezwaar gemaakt tegen het bestemmingsplan Kern-Nieuwstadt. Ook in 1994 zijn de procedures nog in volle gang. Roermond, Teekenschool voor Nuttige en Beeldende Kunsten en Ambachtschool Dit gebouw blijft ook nog na jaren de aandacht vragen van de commissie Limburg. Het ziet er eind 1994 toch naar uit dat, na zo vele jaren, eindelijk een passende bestemming voor het complex is gevonden. De Limburgse Werkgeversvereniging wil een gedeelte van het gebouw als kantoorruimte in gebruik nemen. Rijksweg 73-Zuid De commissie Limburg heeft een plaats verworven in de klankbordgroep inzake de uitwerking van het vastgestelde tracé van de Rijksweg 73-Zuid. De heer ir. P.J. Huiberts is aangewezen als contactpersoon. Schinnen, kasteel Terborg Er is in 1994 grote bezorgdheid ontstaan over de toekomst van kasteel Terborg. De restauratie werkzaamheden vorderen nauwelijks en er zijn ook geen tekens die er op wijzen dat het kasteel binnen een redelijke termijn een rol zal gaan spelen als recreatief of sociaal-cultureel centrum. Vijf jaren na de verkoop van het kasteel is de koper tekort geschoten in het nakomen van de in de notariële acte aangegane verplichtingen. Het genomen initiatief om de gang van zaken rond dit kasteel ten goede te keren, wordt door de commissie Limburg van harte ondersteund. Sittard, kasteel Millen De op Duits initiatief geplande autoweg BAB 46, die op de autoweg A 2 dient te worden aangesloten, zal over Nederlands grondgebied, vlak naast kasteel Millen, lopen. Het beoogde tracé (ontwerpfase) zal grote invloed hebben op het complex. De commissie 'J'tf-T J' 34 De vakwerkboerderij Hoeve Winneberg te Camerig- (gemeente Vaals).

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 36