NOORD-BRABANT Adres secretariaat Bossestraat 18 5374HT Schaijk Samenstelling van de commissie mr. G.M. van Oerle, voorzitter drs.ir. H.N.G.M. Boot, secretaris G. Ackermans mr. H. Bergé, vice-voorzitter jhr. L.E.D.S. van Bönninghausen tot Herinckshave J.C.M. van der Eerden P. Hartmans W.F.Jansen ing. Th.G.R. Linders J.A.J.M. van Rosmalen drs. A.P.L.M. Schenk ing. H.J.P. van de Weem ing. W.M. van Weert ir. J.W.G. Witmer H.ELM. Strijbos, technisch adviseur ing. L. de Visser, technisch adviseur J. Wouters, PR-medew erker Mutaties in de commissie In maart van 1994 trad de heer drs. E. Dolné toe als lid van de commissie. Vergaderingen In 1994 vergaderde de commissie zesmaal, en wel op 12 januari, 23 maart, 9 mei, 24 augustus, 19 oktober en 14 december. De vergadering van 9 mei werd op locatie gehouden en wel te Oudenbosch in het gemeentehuis, terwijl de overige vijf vergaderingen werden gehouden in het Provinciehuis te Den Bosch, de vaste vergaderplaats van de commissie. Voorafgaand aan de vergaderingen van de commissie kwam de agendacommissie telkenmale bijeen in het gemeentehuis van Alphen en Riel. Deze agendacommissie bestaat uit de voorzitter, de secretaris, de beide technisch adviseurs en de PR- medewerker van de commissie. Gevallen Bergeyk- 't Loo, kerk Het Bisdom Den Bosch heeft bij de gemeente een vergunning aangevraagd voor de sloop van de kerk in Bergeyk-'t Loo. De kerk maakt deel uit een cluster van gebouwen dat rond 1900 in het centrum van de gemeente werd gerealiseerd. Het ensemble - kerk, klooster en pastorie - is in het kader van het Monumenten Selectie Project voorgedragen voor plaatsing op de rijkslijst. In afwachting van de MSP-procedure heeft Heemschut de minister gevraagd het gebouw voorlopig op de lijst te plaatsen. Berlicum., kerk De grotendeels middeleeuwse Nederlands Hervormde kerk te Berlicum moet worden uitgebreid om te kunnen blijven functioneren. Heemschut heeft het gemeentebestuur zijn bezwaren tegen de wijze waarop de plannen zijn aangepakt kenbaar gemaakt. Het College van B&W stemde in met de bezwaren. Er worden nieuwe plannen gemaakt. Breda, Chassé-terrein Nu er een einde is gekomen aan de militaire bestemming van het Chassé-terrein, heeft het gemeentebestuur van Breda tot een ontwerpcompetitie voor een totaalplan voor het bebouwen van dit vrijgekomen terrein besloten. Desgevraagd heeft de commissie haar mening op papier gezet en daarbij een duidelijke voorkeur uitgesproken voor het eerste van de vijf ingediende plannen. Inmiddels heeft het College van B&W gekozen voor het vijfde plan. Direct na het bekend worden daarvan heeft de commissie een brief gezonden naar de leden van de gemeenteraad. In deze brief wordt de bezorgdheid uitgesproken over deze ontwikkeling en wordt duidelijk gemaakt waarom de commissie bewust heeft gekozen voor het eerste plan. Het College van B&W verwacht dat de gemeenteraad in januari of februari een besluit zal nemen ten aanzien van de definitieve keuze voor één van de vijf ingediende ontwerpen. Den Bosch, De Brand Voor het gebied De Brand was voorgesteld het bestemmingsplan dusdanig te wijzigen dat zich aldaar industrie zou kunnen vestigen. Met anderen had Heemschut hiertegen bij de betrokken gemeente raden en de Provinciale Staten bezwaar gemaakt. In een beroep bij de Raad van State is het bezwaar ongegrond verklaard. De actie is stopgezet. Den Bosch, Concertzaal Het plan om op de hoek Nachtegaalslaantje en Hekellaan een concertzaal te bouwen, waarvoor een voormalige uit 1900 daterende Manege en de voormalige Rijks-HBS (1905) zouden moeten wijken, is door de gemeenteraad niet goedgekeurd. Den Bosch, NS-station Samen met anderen heeft Heemschut bezwaren gemaakt tegen het feit dat de minister alleen de overkapping van het eilandperron op de rijkslijst heeft geplaatst. De eerste overkapping is niet op de rijkslijst geplaatst en wordt aan de geplande nieuwbouw geofferd. De overkapping dateert uit 1896 en is gebouwd naar ontwerp van ir. G. van Heukelom. De zaak loopt nog. Deume, kerkhof De begraafplaats rondom de St.-Willibrorduskerk wordt verkleind en heringericht. Mede door invloed van Heemschut is bewerkstelligd dat de plannen de cultuurhistorische waarde van het gebied respecteren. Eindhoven, VanAbbem.useum. In samenwerking met de Stichting Behoud van het 31

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 33