Op initiatief van de Vereniging Kring Vrienden van Zaltbommel is 28 oktober, in samenwerking met de Bond Heemschut, een Landelijke studiedag gehouden onder de titel Stad aan de Rivier, Dijkversterking in oude steden: kansen voor versterking van hun cultuurhistorische waarde. In twintig gemeentelijke monumentencommissies in Gelderland is Heemschut vertegenwoordigd, hetzij door een rechtstreeks mandaat, hetzij doordat Heemschutleden zitting hebben op persoonlijke titel. De vervanging van vertrekkende monumentencommissieleden kost nogal wat inspanning, zodat de voorgenomen contactbijeenkomst even op zich laat wachten. Gestreefd wordt ook naar de uitbreiding van een meer adequaat netwerk van contactpersonen en berichtgevers. UTRECHT Adres secretariaat Van Diemenstraat 1 3531 GG Utrecht Samenstelling van de commissie P.C. Grundmann, voorzitter mw. mr. R.E. Verheijen-van Heukelom, secretaris ir. P.S.A. de Wit penningmeester ing. J.J. Aalberts drs. R. Blijdenstein, adviseur H.E. Dekhuijzen, vice-voorzitter mw. drs. A.M. ten Cate drs. I.E.F. Huisinga M.Jansen drs. C.H. Staal ing. P.D. van Vliet, technisch adviseur mr. G.J. Kampman, PR-medewerker Mutaties in de commissie Het werk van de provinciale commissie Utrecht stond in 1994 helaas in het teken van het afscheid nemen. Op 6 april beëindigde mevrouw mr. R.E. Verheijen- van Heukelom haar jarenlange werkzaamheden; vanaf 1984 heeft zij zich voor Heemschut ingespannen, eerst in de provinciale commissie (weldra als secretaris), later ook in het algemeen bestuur, in het dagelijks bestuur en enkele maanden in 1990 zelfs als waarnemend directeur. Tijdens de Algemene Vergadering van Leden op 28 mei kreeg zij voor al haar verdiensten de Ton Koot-penning uit handen van Heemschut-voorzitter J. Franssen. De heer E.P. Graafstal werd bereid gevonden haar taken in de commissie over te nemen. In het voorjaar moest onze voorzitter de heer Grundmann, sinds 1992 lid van de commissie, om gezondheidsredenen zijn werk beëindigen. Kort daarop werden wij getroffen door het plotselinge overlijden van ons commissielid de heer Aalberts, die vanaf 1989 met grote zorg de regio Loosdrecht - Loenen heeft bewaakt. Wegens verhuizing is ook mevrouw Ten Cate, na vier jaar lidmaatschap, niet langer in staat de vergaderingen bij te wonen; zij zal toetreden tot de provinciale commissie Noord-Holland. Op 9 december nam de commissie afscheid van alle vertrekkenden. Vergaderingen De commissie kwam in 1994 negenmaal bijeen, te weten op 5 januari, 2 februari, 9 maart, 6 april, 1 juni, 7 september, 5 oktober, 2 november en 7 december. Voor onze vergaderingen kunnen wij beschikken over een ruimte in kinderdagverblijf Oikos in Overvecht, Utrecht. De bijeenkomsten worden zo veel mogelijk bijgewoond door drs. J.P.J. van der Haagen, directeur juridische en ruimtelijke zaken. 16

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 18