Onthulling infonnatie-paneel op de Rademakerszijl te Zwolle op 30 september 1994. Excursie De excursie van de provinciale commissie Overijssel voerde, nadat in 1993 Staphorst met een bezoek was vereerd, dit jaar naar Delden. De excursie vond plaats op 15 oktober en mocht zich verheugen in een grote belangstelling. Het gezelschap werd om 10.00 uur ontvangen in het Raadhuis door een delegatie van B&W van Delden. Daarna vertrok men naar de plaatselijke Blasiuskerk, waar de deelnemers van de excursie enige uitleg kregen over de historie van de kerk en de restauratie ervan. Na het bezoek aan de kerk volgde een bezoek aan het Zoutmuseum en de houtzaagmolen. De dag werd afgesloten met een bezoek aan Carelshave. Contacten Het leggen van contacten met externe instanties, groeperingen en personen beschouwt de commissie Overijssel als een belangrijk punt van aandacht. In dat kader moet niet alleen de jaarlijkse excursie worden bezien, maar vooral ook het streven van de Overijsselse commissie om regelmatig te vergaderen buiten de vaste standplaats (Het Oversticht in Zwolle). Daarnaast zijn er contacten met tal van plaatselijke organisaties die de doelstelling van Heemschut onderschrijven en die de provinciale commissie regelmatig vragen om hen bij een bepaald probleem met raad en daad terzijde te staan. GELDERLAND Adres secretariaat Gyotstraat 1 6524 AV Nijmegen Samenstelling van de commissie mr. W.W. Hopperus Buma, voorzitter mw. drs. M. Jetten, secretaris drs. G.J. de Maret Tak, penningmeester drs. V.M.J.A.N. Collette drs. C.J.B.P. Frank A.A.E.M. Gijsbers J.A. Hanse R. Lureman mw. Ch.G. Rambonnet-Sloetvan Oldruitenborgh ir. G.G.L.M. Cremers, technisch adviseur ing. A. Reitsma, technisch adviseur en PR-medewerker Mutaties in de commissie In het verslagjaar 1994 onderging de commissie enige wijzigingen. Mevrouw Jetten nam per I januari van dat jaar het secretariaat over van de heer Gijsbers, die deze functie met grote inzet sinds 1980 vervulde. De heer Gijsbers blijft gewoon lid van de Gelderse commissie. De heer Frank heeft de commissie verlaten. De heer Collette werd wegens drukke werkzaamheden elders corresponderend lid. Helaas moesten wij ook afscheid nemen van onze technisch adviseur en PR-medewerker de heer Reitsma, wegens verandering van werkkring. Deskundig en gedreven liet hij de stem van Heemschut doorklinken en was hij een onmisbare schakel in met name de dijkverzwarings- problematiek in Gelderland en daarbuiten. Gelukkig werd de com missie in de loop van het jaar versterkt door het toetreden van twee nieuwe leden, de heren M. Niemeijer en R.E. Reissenweber. Mevrouw Rambonnet nam aan het einde van het jaar de taak van PR-medewerker op zich. Voor de in Gelderland zeer noodzakelijke tweede technisch adviseur is nog geen opvolger gevonden. Vergaderingen De provinciale commissie Gelderland vergaderde in 1994 zevenmaal, te weten op 11 januari, 17 maart, 24 mei, 7 juli, 22 augustus, 27 september en 17 november. In een enkel geval werden de vergaderingen voorbereid door voorzitter, penningmeester en secretaris. Gevallen Rivierdijken In het begin van het jaar werd nog actief geparticipeerd in de klankbordgroep voor het Gelders Rivierdijken plan (GRIP) en in de nationale proefprojecten van de Waaldijk Neerijnen en de Bomendijk Voorst. 12

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 14