Provinciale Staten. Het onderwerp blijft ook iri 1995 de aandacht van Heemschut Overijssel houden. Hengelo, Heemaf-terrein Dit voormalige fabrieksterrein bood vroeger plaats aan het Huis Hengelo. Er wordt gewerkt aan sanering van de bodem van het terrein, waarin zich aantoonbaar archeologisch interessante objecten bevinden. Het terrein kan daarom worden aangemerkt als gemeentelijk monument, in de vorm van een archeologische vindplaats. De bedoeling van de gemeente Hengelo is het terrein te gebruiken voor woningbouw. Heemschut Overijssel was regelmatig ter plaatse Om een vinger aan de pols te houden en zal ook in 1995 de ontwikkelingen rond het Heemaf- terrein nauwlettend blijven volgen. Wijhe, Villa Waterloo De voor het dorp Wijhe zeer karakteristieke Villa Waterloo werd in 1994 met sloop bedreigd, terwijl verschillende instanties, waaronder Heemschut, van mening waren dat de villa vanwege zijn cultuurhistorische waarde behouden moest blijven. Overigens ziet het er anno 1995 naar uit dat deze opzet is geslaagd. Om te voorkomen dat in december 1994 een sloopvergunning voor de villa zou worden afgegeven, voerde het Actiecomité Red Waterloo een kort geding tegen het Wijhese gemeentebestuur. Ook werd onder de Wijhese bevolking een groot aantal handtekeningen verzameld. Uiteindelijk zwichtten B&W voor de publieke opinie en zegde het gemeentebestuur toe voor de villa een alternatieve bestemming (bijvoorbeeld kantoorruimte) te zoeken. De villa is overigens eigendom van het Ahold-concern, dat het pand ooit kocht van baron De Vos van Steenwijk. Activiteiten Heemschut Overijssel ontplooide in het jaar 1994 weer de nodige activiteiten die de aandacht trokken. Er werden informatiepanelen aangebracht op de monumenten Rademakerszijl in Zwolle (zie ook het jaarverslag 1993) en Oud Rande in Diepenveen. In beide gevallen werd tevens met succes een beroep gedaan op de plaatselijke pers waar het de publiciteit betrof. Vooral de onthulling van het Heemschut informatiepaneel op de Rademakerszijl mocht zich verheugen in een grote belangstelling. De onthulling vond plaats op 30 september 1994. Mede dankzij het werk van Heemschut kon de sluis worden opgenomen in een route van waterstaat-monumenten in Noordwest Overijssel. Een onderwerp dat eveneens breed werd uitgemeten in de media, was de kwestie rond de winkelpanden in Deventer. In de persoon van de voorzitter van de commissie kreeg Heemschut enkele malen de gelegenheid om hierover in de plaatselijke pers zijn zegje te doen. De problematiek rondom de Villa Waterloo in Wijhe was eveneens goed voor de nodige krante-artikelen. 11 Villa Waterloo te Wijhe. De Rademakerszijl te Zwolle.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1994 | | pagina 13