Wanthuis van het stadhuis van Deventer was belegd, werd bijgewoond door 62 leden. Nadat de verslagen van de twee Algemene Vergaderingen van Leden, respectievelijk te Utrecht en Den Haag, waren goedgekeurd, werd de ingekomen brief van de heer ir. P.M. Vrijlandt aan de orde gesteld. De brief had betrekking op het samenstellen en het functioneren van de provinciale commissie Noord-Holland. De schrijver pleitte tevens voor een beleidsplan-democratie. De voorzitter zegde toe de problematiek Noord-Holland te zullen aanpakken. De vergadering ging vervolgens accoord met de benoemingen van mevrouw A.J. Le Coultre-Foest tot lid van het dagelijks bestuur in de functie van penningmeester, ingaande 1 juni 1994; de heer S. Sakko tot lid van het dagelijks bestuur en de heer ir. R.M.Th. Adriaansens tot lid van het algemeen bestuur, in de vacature van drs. W.J. Plomp. De heren J.C. de Kroon en mr. D.J. Merhottein werden herbenoemd in het algemeen bestuur. Mevrouw mr. R.E. Verheijen-van Heukelom en de heren drs. H.R. Caderius van Veen en drs. W.J. Plomp traden af als bestuurslid. De voorzitter dankte deze leden voor hun inzet voor het beschermmgswerk van Heemschut. Vervolgens werden het Jaarverslag 1992, de Rekening en verantwoording van de financiën 1992 en het Restauratie Hulpfonds goedgekeurd. Aanvaard werd een voorstel van het dagelijks bestuur om de contributie per 1 januari 1994 te verhogen. Samen met de grote ledenwerfactie en een kleine bezuiniging op de personeelslasten, zal het structurele tekort in 1993 op de begroting moeten dalen. Een aantal leden maakte gebruik van de rondvraag. De heer Vrijlandt is van mening, dat de provinciale commissie Noord-Holland ondemocratisch functioneert. De voorzitter antwoordt, dat er geen verkiezings reglement is voor nieuwe commissieleden. Bij coöptatie worden leden geworven. De heer Moelaart krijgt als antwoord op zijn vraag naar bundeling van monumentenperiodieken: Heemschut heeft een initiatief genomen in samen werking met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg om hierover van gedachten te wisselen. Mevrouw Franken Ott spreekt de hoop uit dat het grootschalige bouwen in het verhaal over de harmonie oud- en nieuwbouw aan de orde zal worden gesteld. De uitstraling hiervan tast namelijk de woonomgeving en de monumenten aan. De heer Dienaar, voorzitter van het College van technisch adviseurs antwoordt, dat de Bond Heemschut zich zeker bezighoudt met het grootschalig bouwen en de effecten daarvan. De Bond voert tegen onverantwoorde, storende grootschalige nieuwbouw, onder meer de Larmagtoren in Amsterdam, altijd actie. In het tijdschrift van december zal aan dit thema aandacht worden besteed. De heer Franken benadrukt, dat de TV een uitstekend medium is om de naamsbekendheid van Heemschut te bevorderen. De voorzitter beaamt dit, maar de omroepen krijgen steeds meer verzoeken van instellingen en vragen daarvoor grote bedragen! Desalniettemin blijft Heemschut alert en zal nogmaals een poging doen. Aansluitend op de Vergadering werd in groepen een stadswandeling georganiseerd in de omgeving van het Stadhuis. Bezocht werden enkele gerestaureerde panden van de NV Bergkwartier en de Grote of St.-Lebuinuskerk. De goed bezochte vergadering en de excursie werden afgesloten met een ontvangst door de burgemeester van Deventer, mr. C.J.D. Waal. In een korte toespraak prees hij het beschermingswerk van Heemschut. Onze voorzitter, de heerj. Franssen, dankte de burgemeester voor de genoten gastvrijheid. De heer Dienaar, secretaris van Heemschut en voorzitter van het College van technisch adviseurs. 4

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 6