VIII Tijdschrift Het tijdschrift onderging in 1993 een belangrijke metamorfose. Oorzaak daarvan was de verandering van uitgever drukker per 1 januari 1993. Uitgeverij Waanders te Zwolle geeft met ingang van die datum samen met Heemschut het tijdschrift uit. De uitgave van een tijdschrift als Heemschut past prima in het sterk cultureel bepaalde pakket van publicaties, dat door Waanders wordt uitgegeven. Waanders maakte al direct duidelijk veel waarde te hechten aan een optimale presentatie van het blad door dit een extra stevige omslag te geven en de papierkwaliteit verder te verhogen. Ook kreeg het tijdschrift een fraaie nieuwe lay-out, die heel verfrissend overkomt. Roelof Koebrugge, medewerker van Waanders, ontwierp de nieuwe lay-out en doet voor elke uitgave de grafische verzorging. Heemschut en de redactie danken uitgever Bosch en Keuning voor de uitstekende samenwerking de afgelopen tien jaren. Die goede samenwerking uitte zich onder meer in het feit, dat Bosch en Keuning als overgangsmaatregel bereid was nog een jaar de advertentie-werving te verzorgen. Eind december 1993 kon het voorlopige contract met Waanders worden omgezet in een definitief meerjarig contract. Bestuur, directie en redactie hopen met het qua inhoud en vormgeving verbeterde tijdschrift een nog grotere wervingskracht te kunnen ontwikkelen. De redactie onderging in 1993 geen wijziging. De redactie bestond uit drs. H.C. Franssen, mevrouw drs. A.M. ten Cate en drs. J. Kamerling (eindredacteur). Ook dit jaar leverde een vaste kern van free-lance medewerkers regelmatig bijdragen aan het tijdschrift. Tot de groep van vaste medewerkers behoren de dames drs. S. Bakker en drs. O. van der Klooster en de heren drs. M. Polman, drs. G.A.M. Offenberg, ing. A. Reitsma, drs. L. van der Meule, drs. M. Berkers, drs. V. Collette, H. Knijtijzer, J.Th. Balk, R. Kers, W. Burgers en R. Lureman. Daarnaast leverde een aantal gastmedewerkers bijdragen aan het tijdschrift. Als gastredacteur fungeerden de heren M.J.G. Schlijper (februarinummer) en ing. A. Reitsma (juninummer). De pr-functionarissen leverden in 1993 in toenemende mate kopij voor het tijdschrift, met name voor de rubrieken Heemschut in actie en Nieuws uit de provincie. De namen van deze rubrieken veranderden in 1993 in Heemschut actief en Korte berichten. Alle uitgaven van Heemschut kenmerken zich in 1993 door een speciaal thema of een bepaald accent. Het februarinummer had als thema Zuid-Limburg met als accent Maastricht. Het nummer bevatte onder meer een boeiend interview met de Limburgse gedeputeerde voor monumentenorg, drs. G'.M.K Kockelkorn. De redactie dankt de heer Al.J.G. Schlijper als gast redacteur en de provinciale commissie Limburg en technisch adviseur ir. KJ.C. Merks voor de goede samenwerking. Het aprilnummer had het karakter van een speciaal service-nummer, waarin werd aangegeven wat Heemschut als grootste particuliere monumenten organisatie voor de leden kan betekenen. Deze aflevering bevatte onder meer een interessant interview met de directeur juridische en ruimtelijke zaken, drs. J.P.J. van der Haagen, over het werk van de technisch adviseurs van Heemschut. Het juninummer had als thema het veiligstellen van de cultuurhistorische waarden in het landschap. In deze speciale uitgave werd onder meer een interview met staatssecretaris drs. J.D. Gabor van Natuurbeheer afgedrukt. Het augustusnummer was voor een groot deel gewijd aan het natuurgebied De Gelderse Poort, waarheen dit jaar de landelijke Heemschutdag voerde. Het nummer bevat ook de 'maiden speech' van de nieuwe directeur van de Rijksdienst voor de Monumenten zorg, de heer drs. A.L.L.M. Asselbergs. Het oktobernummer schonk veel aandacht aan monumentenstad Deventer. Aanleiding daartoe was het 25-jarig bestaan van de N.V. Bergkwartier, Maatschappij tot Stadsherstel te Deventer. In dit nummer verscheen ook de eerste aflevering van de nieuwe rubriek Taalmonumenten, waarin Girbe Buist relaties legt tussen monumenten en zegwijzen. Het decembernummer had als thema Nieuwbouw in de historische context. Enkele (oud)technisch adviseurs gaven hun visie op mooi of lelijk en alle provinciale commisies gaven voorbeelden van hoe het kan en hoe het niet moet. 44

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 46