V Public relations In 1993 kwamen de pr-functionarissen van de provinciale commissies enkele malen bijeen te Amsterdam. De provinciale commissie Friesland heeft helaas nog geen opvolger gevonden voor mevrouw R. Mulder- Radetzky. De provinciale commissie Drenthe stelde de heer P. Hof aan en de heer J. Wouters werd pr- functionaris van de provinciale commissie Noord- Brabant. De pr-functionaris in Limburg, de heer M.J.G. Schlijper, trok zich terug. In laatstgenoemde vacature is nog niet voorzien. Belangrijke taken van het algemene pr-werk werden uitgevoerd. Het beleid, vastgelegd in het pr-werkplan 1994 en goedgekeurd in november door het bestuur, behelst onder meer het ondersteunen van het beschermingswerkvan de provinciale commissies door middel van het geschreven woord. Het publicitair ondersteunen van de commissies heeft als doel een breder draagvlak te creëren voor concrete gevallen in steden en dorpen in het werkgebied van de commissies. Het opbouwen van een netwerk van perscontacten is een belangrijke voorwaarde voor het snel geplaatst krijgen van een bericht. Ook de bijdragen van de pr- functionarissen aan de rubriek Heemschut in actie in het tijdschrift, werden bijzonder gewaardeerd. Het bestuur is van mening dat deze rubriek een meer centrale plaats moet krijgen in het tijdschrift. Het werken aan de naamsbekendheid van de Vereniging geschiedde in 1993 bijzonder goed door het uitzetten van 200.000 ledenwerffolders, onder meer als insert in uitgaven van de firma Waanders en door mailing aan geïnteresseerden, uitreiking door de Open Monumentendag-comités en het plaatsen van folders in VW-kantoren, musea, kerken, monumentale gebouwen e.d. Naast de pr-functionarissen hebben zeer vele vrijwilligers in den lande ons daarbij geholpen. Het tijdschrift is en blijft voor Heemschut, niet alleen een uitstekend communicatiemiddel met de leden, maar ook een goed middel om leden te werven. Het eerste nummer werd door de voorzitter van de provinciale commissie Limburg, de heer mr. J.L. Matti, aangeboden aan de gouverneur in het provinciehuis te Maastricht. De heer ir. Mastenbroek werd ter plekke lid van Heemschut tijdens een door veertig genodigden bijgewoonde bijeenkomst. Het fraai gerestaureerde kasteel Bloemendal, thans een gerenomeerd hotel van de firma Van der Valk, te Vaals prijkte op de omslag. Het tweede nummer handelde over de betekenis van Heemschut als grootste landelijke particuliere monumentenorganisatie voor de leden en de provinciale commissies. Het blad werd uitgereikt door de heer drs. D. van Leeuwen, vice-voorzitter van Heemschut, aan de heer drs. A. Asselbergs, vanwege diens benoeming per 1 mei tot directeur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg in Zeist. Op het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij in Den Haag werd het eerste exemplaar van het derde Heemschutnummer 1993 uitgereikt aan de directeur-generaal Landelijke gebieden en Kwaliteitszorg, de heer ir. J.F. de Leeuw, vanwege het thema Landschapsbeheer. Op 25 augustus reikte mr. W.W. Hopperus Buma, voorzitter van de provinciale commissie Gelderland en lid van het dagelijks bestuur, het eerste exemplaar van het augustusnummer uit aan mevrouw M. Nagel, gedeputeerde van de provincie Gelderland in het provinciehuis te Arnhem. Het nummer was voor een belangrijk deel gewijd aan de Gelderse Poort, een natuurontwikkelingsproject. Tevens bevatte deze publicatie informatie over de Heemschutexcursie in oktober in dit gebied. Ter gelegenheid van het 2 5-jarig bestaan van de N.V. Bergkwartier, Maatschappij tot stadsherstel te Deventer, werd het vijfde nummer van het tijdschrift aan deze stad gewijd. Op 22 oktober overhandigde de voorzitter van de provinciale commissie Overijssel, de heer ir. J. Veldhuis, aan de Deventer wethouder voor de monumentenzorg, mevrouw M. ter Velde, in het stadhuis officieel het eerste exemplaar; onder het gehoor van vijfendertig genodigden prees de wethouder het werk van Heemschut. Bij die gelegenheid werd tevens een informatiepaneel onthuld. Eén van de drie borden, die in samenwerking met de ANWB zijn ontworpen, is voor belangrijke monumenten in Deventer. Het zesde nummer tenslotte werd door de algemeen directeur van Heemschut, de heer B.J.M. Duimel, overhandigd aan de wethouder van onder meer monumentenzorg van Wageningen, de heer Blankenstein, vanwege het geslaagde nieuwbouw project in de historische omgeving van (oud) Wageningen, het stadsvernieuwingsproject Herenstraat van architect Vandenhove, een complex van sociale huurwoningen en vrije sectorwoningen. Voor alle zes uitgaven werd een persbericht gezonden 37

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 39