mogelijk wordt om de monumentale boerderijen her te bestemmen, zonder dat de oorspronkelijke karakteristieken verloren gaan. Gevallen Gennep, aanbouw raadhuis Ook in 1993 werden de plannen om de stadsmuur te doorbreken en aan het raadhuis een aanbouw te plegen, nauwlettend in de gaten gehouden. Maastricht, bouwplan Henric van Veldekeplein (Staarlocatie) Rond de voorgenomen bouwplannen rond het zo unieke en gevoelige Henric van Veldekeplein werd al in 1992 protest aangetekend. De procedures liepen ook in 1993 verder en er werden verscheidene bezwaarschriften ingediend. Nieuwstadt, Huize Witham en de Tiendschuur Door een projectontwikkelaar is een plan ontwikkeld, dat voorziet in het bouwen van woningen rond dit voor Nieuwstadt unieke complex. De woningen zijn zo dicht bij het complex gepland dat zij afbreuk doen aan dit landschappelijk waardevolle gebied. Heemschut heeft bezwaar gemaakt tegen het bestemmingsplan Kern-Nieuwstadt. De procedures zijn nog in volle gang. Roermond, Teekenschool voor Nuttige en Beeldende Kunsten en Ambachtsschool Dit gebouw blijft ook nog na jaren de aandacht vragen van de commissie Limburg. Het is en blijft een heel moeilijke opgave voor de gemeente Roermond om voor het complex een passende bestemming te vinden. Susteren, Salvatorplein Dit plein werd heringericht en wel op een wijze waarmee de commissie Limburg zich niet kon verenigen. Helaas waren de plannen al zover ontwikkeld dat het voeren van actie weinig zin meer zou hebben. Valkenburg aan de Geul, kademuren langs de Geul Er werd door Heemschut actie ondernomen om de geplande restauratiewerken van de kademuren langs de Geul niet, zoals aanvankelijk de bedoeling was, in beton te laten uitvoeren, maar in het streekeigene mergel. Dit laatste werd door gemeente Valkenburg aan de Geul toegezegd. Public Relations-activiteiten Door het ontbreken van een pr-functionaris gedurende het grootste deel van het jaar valt over de pr-activiteiten niet zoveel te melden. Wel dient vermeld te worden dat de uitreiking van de Europa Nostra Award dit jaar op vrijdag 10 december plaatsvond in Kerkrade. Op voordracht van Heemschut heeft de International Federation for the Protection of Europe's Cultural and Natural Heritage, Europa Nostra, de restauratie van het aloude Abdijcomplex Rolduc bekroond met de Europa Nostra Award. De onderscheiding werd toegekend voor de opmerkelijke restauratie van de voormalige Augustijner Abdij en Kloosterraderhof met aangepaste reconstructie en herinrichting ervan. De restauratie heeft circa twintig jaren in beslag genomen. In het februarinummer van het tijdschrift Heemschut (een themanummer over Limburg) verscheen een gedegen artikel over het gerestaureerde kasteel-hotel Bloemendal in Vaals. Dit artikel werd geschreven door de heer Schlijper. Excursie De excursie van de commissie Limburg vond plaats op 4 september 1993 De excursie ging door het land van Swentibold. Een bus vol enthousiaste mensen uit alle delen van Nederland bracht een bezoek aan Limbricht, alwaar een rondleiding was georganiseerd in het Salviuskerkje (met orgeldialoog over koning Swentibold) en een bezoek werd gebracht aan de binnenplaats van kasteel Limbricht. Verder stond op het programma een rondleiding in kasteel Grasbroek, een rondleiding in de Amelbergakerk te Susteren en een bezichtiging van de expositie aldaar over de Heiligdomsvaart, een bezichtiging (vanuit de bus) van Huize Witham en de Tiendschuur te Nieuwstadt. De commissie die deze excursie uitstekend had voorbereid, bestond uit drs. A.M.P.P.Janssen en ing. L.J.S. Vos. De heer Dienaar, secretaris van Heemschut en vertegenwoordiger van de Vereniging bij Europe Nostra, overreikt de Europa Nostra Award voor de restauratie van het Abdijcomplex Rolduc te Kerkrade aan de gedelegeerd bestuurder van het bisschoppelijk centrum, van Rolduc, de heer Tonnaer. 35

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 37