van de provinciale commissie Zeeland, mevrouw B.I. Sens. In verband met een vergroting van de naamsbekendheid van de Bond Heemschut wordt actief publiciteit in de media gezocht. Verschillende leden van de commissie werden voor evenzovele gevallen door de pers geïnterviewd. Het lukte Zeeland helaas niet de Heemschut-Persprijs te bemachtigen. De uit 35 afleveringen bestaande P.Z.C.-reeks Levend Verleden kreeg niet de instemming van de jury. De prijs ging naar drie journalisten van NRC-Handelsblad voor hun artikelen over rivierdijk verzwaring. NOORD-BRABANT Samenstelling van de Commissie mr. G.M. van Oerle, voorzitter drs. ir. H.N.G.M. Boot, secretaris mr. H. Bergé, vice-voorzitter mw. A. Ackermans Jhr. L.E.D.S. van Bönninghausen tot Herickshave mw. A.A. Brij J.C.M. van der Eerden P. Hartmans W.F.Jansen Wzn. ing. Th.G.R. Linders J.A.J.M. van Rosmalen drs. A.P.L.M. Schenk ing. H.J.P. van de Weem ing. W.M. van Weert ir. J.W.G. Witmer ing. H.H.M. Strijbos, technisch adviseur ing. L. de Visser, technisch adviseur J.Fr.W. Wouters, pr-functionaris Mevrouw A.A. Brij overleden In dit verslagjaar is het gewaardeerde en gerespecteerde lid van de provinciale commissie, mevrouw A.A. Brij uit Tilburg, overleden. Hoewel bescheiden van aard manifesteerde zij zich in de vele jaren dat zij deel uitmaakte van de Brabantse commissie als een belangstellend en zeer betrokken lid. Heemschut en, in het bijzonder, de leden van de provinciale commissie zullen haar missen. IVIutaties in de commissie Mevrouw A. Ackermans uit Teteringen maakt sinds 3 november als lid deel uit van de provinciale commissie. Vergaderingen In 1993 vergaderde de commissie zes keer, en wel op 20 januari, 17 maart, 13 mei, 7 juli, 15 september en 3 november. Vijf vergaderingen werd bijgewoond door drs. J.P.J. van der Haagen, juridisch en technische directeur van Heemschut. Gevallen De provinciale commissie Noord-Brabant heeft in 1993 andermaal haar handenvol gehad aan een groot aantal gevallen. Bijzonder in het oog vallend waren daarbij de concertzaal in Den Bosch, het Van Abbe- museum in Eindhoven, het NS-station in Den Bosch, de voormalige Latijnse School in Oudenbosch en de voormalige St.-Jacobskerkin Den Bosch. BoxmeerHet Zand De gemeente Boxmeer heeft het plan ingetrokken om het pleintje 't Zand, waarop een rastakaar staat, 32

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 34