commissie, is een provinciale folder ontwikkeld. Deze folder is onder andere bij de Open Monumentendag en de excursie uitgedeeld. Voor het mededelingenblad van de Verenigiung Oud-Leiden werd een bijsluiter gemaakt met een wervende tekst. Excursie De jaarlijkse excursie werd gehouden op 5 juni 1993. Het kasteel Duivenvoorde te Voorschoten werd bezocht en er werd een rondvaart door het gebied bij Alphen aan den Rijn (Kaag en Brasem) gehouden. Aan de excursie werd door 88 personen deelgenomen. Overige activiteiten en contacten Heemschut is door de gemeente Dordrecht uitgenodigd deel te nemen aan het gemeentelijk archeologie- en monumentenoverleg. Drs. J.J. Bollebakker en drs. G.J.M. Sonnemans nemen namens Heemschut deel aan dit overleg. De heer Bollebakker is tevens voorzitter van de resonans- groep Dordrecht en lid van de Coördinatiecommissie Dijkverzwaring regio Eiland van Dordrecht. Ir. D. van der Veen is namens Heemschut lid van de provinciale monumentencommissie van Zuid-Holland. De heer ir. D. de Haan is lid van de gemeentelijke monumentencommissie in Schoonhoven, mevrouw drs. L. van Eijsden-van der Wiel van de gemeentelijke monumentencommissie in Barendrecht en de heer L.J. van den Boogertvan de gemeentelijke monumentencommissie in Gouda. De heer mr. C.J. Vogel is lid van het Overleg Cultureel Erfgoed Leiden. Drs. L.H. van der Meule is voor Heemschut adviseur van het bestuur van de in Leidschendam opgerichte Stichting tot. Behoud Erfgoed Leidschendam. Mevrouw H.M. Schot-van Wijngaarden neemt namens de Bond Heemschut zitting in de Coördinatie commissie Dijkverzwaring vak Sliedrecht-Papendrecht. ZEELAND Samenstelling van de commissie drs. W.J. Plomp, voorzitter mw. drs. B.I. Sens, secretaris drs. W. Heijbroek, vice-voorzitter P.A. Boot B. Oele ir. J.L. van Sloten P. van der Veen ir. R.M.Th. Adriaansens, technisch adviseur G.M. Baijens,pr-functionaris Mutaties in de commissie In 1993 hebben zich veel wijzigingen in de samen stelling van de commissie voorgedaan. Wegens het vertrek van de voorzitter neemt ir. R.M.Th. Adriaansens in maart deze functie over. De functie van technisch adviseur wordt opgevuld door ing. P.C. Ingen-Housz. In het begin van het jaar wordt de commissie uitgebreid met mr. G.H. Wildeboer, die de functie van penningmeester op zich neemt, en met drs. A.P. de Klerk. In de loop van het jaar treden mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten en mr. Th.A.M. Steenkamp toe. Ir. C.J. Keulemans verlaat aan het begin van het jaar de commissie. Ir. J.L. van Sloten woont in maart zijn laatste vergadering bij; hij heeft zich jarenlang ingezet voor de commissie, mede als contactpersoon tussen onze commissie en de Vereniging Stad en Lande van Schouwen Duiveland. Vergaderingen In 1993 is vijf keer vergaderd, namelijk op 14 januari, 17 maart, 10 mei, 16 augustus en 15 november. Een subcommissie heeft zich beziggehouden met het organiseren van een themadag met excursie (zie elders in dit verslag). Er is eveneens een subcommissie gevormd met betrekking tot een mailing voor de Zeeuwse leden. Gevallen In 1993 werd onder meer onze aandacht gevraagd voor de bouw van een terras aan de Gevangentoren in Vlissingen, voor de Palenloodsen van de PTT in Zierikzee, voor de bouw van een AH-vestiging aan de stadsrand van Tholen en voor het verval van enkele monumentale pandjes aan de Bogardstraat te Middelburg. Over de meestoof in Wilhelminadorp is overleg gepleegd met de wethouder van Goes; er wordt nog steeds gezocht naar een goede bestemming voor dit pand. 28

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 30