geheel doorstond en door de gemeente is verworpen. De gemeentelijke afdeling monumentenzorg heeft vervolgens een globale schetsmatige opzet gemaakt die aan Heemschut is voorgelegd en waarmee kon worden ingestemd, uiteraard onder voorbehoud van definitieve uitwerking en van plantoetsing door de beide bouwhistorici aan de uitkomsten van hun onderzoek. Onderwerp van overleg vormt aan het einde van het jaar nog immer de architecten keuze. Heemschut stelt zich op het standpunt dat voor dit zo belangrijke pand een restauratie-architect dient te worden aangetrokken die ruime en kwalitatief hoogwaardige ervaring in het vak heeft en meer in het bijzonder met de zestiende eeuw. De gemeente erkent dat Mart van Schijndel geen restauratie-architect is en wil om die reden een onafhankelijk architect ten behoeve van de restauratie-aspecten toevoegen. Gouda, Patersteeg Middels een krantebericht werd bekend dat de gemeente Gouda (eigenaar) een pand aan de Pater steeg wilde slopen ten behoeve van een uitbreiding van de archiefdienst Midden Holland. Het pand was door de gemeentelijke monumentencommissie genomineerd om op de gemeentelijke monumenten lijst te worden geplaatst. De gemeente heeft op ons verzoek om het pand niet te slopen niet gereageerd. In september 1993 is het pand gesloopt en het gebouw zal worden vervangen door historiserende nieuwbouw. Gouda, de Waag De gemeente Gouda kijkt al jaren uit naar een meer voudig gebruik van de Waag. Diverse horecabedrijven hebben kennis genomen van de beperkte mogelijkheden en hebben afgehaakt. Een groep Goudse ondernemers heeft het initiatief genomen om op de begane grond de kaaswaag te handhaven met daarbij een manifestatie- en museumruimte. De eerste en tweede verdieping zouden bestemd worden voor een expositieruimte over kaas- en zuivelproducten en de productie hiervan. Het plan van de Goudse ondernemers, ontworpen door architect ir. H. de Jong, is dusdanig dat - indien het initiatief mislukt -het pand intern geen onherstelbare schade zal hebben opgelopen. Aan het exterieur komen geen wijzigingen. De gemeente Gouda zal waarschijnlijk in januari 1994 de bouw vergunning afgeven. Gouderak, voormalig Raadhuis Door de samenvoeging van de gemeenten Gouderak en Oudekerk aan den IJssel is het raadhuis in Gouderak vrij gekomen. Als gevolg hiervan dreigt er sloop. Het pand is opgenomen in het Monumenten Inventarisatie Project (MIP). Mede door het initiatief van de provinciale commissie heeft de Raad thans besloten niet tot sloop over te gaan maar een gedeelte ten bate van de gemeente te benutten en het andere deel over te doen aan een projectontwikkelaar. De commissie houdt de komende ontwikkelingen in de gaten. Hillegom, Het Hof van Hillegom De Stichting Vrienden van Oud Hillegom heeft de provinciale commissie Zuid-Holland geïnformeerd betreffende het voornemen van de gemeente Hillegom de Hofsloot voor een deel te dempen en het achterliggende thans vrijgekomen terrein te bebouwen met woningen. Een tweetal leden van de provinciale commissie heeft ter plaatse een verkenning gedaan en informatie gekregen van Oud Hillegom over de historie van Het Hof en zijn omgeving. Bij deze verkenning is geconstateerd dat aan de voorzijde van Het Hof door de nieuwe aanleg de historische waarden sterk zijn aangetast. Aan de achterzijde, waar de Hofsloot nog aanwezig is, zal demping een verdere en onherstelbare aantasting veroorzaken van de cultuurhistorische omgeving van Het Hof en daarmee van Het Hof zelf. De commissie heeft in een aantal brieven de gemeente Hillegom gevraagd de Hofsloot niet te dempen en in ieder geval de Monumenten commissie en de Rijksdienst voor de Monumentenzorg te raadplegen over de plannen. De provinciale commissie blijft de plannen volgen. Katwijk, Herenschoolbos Het Herenschoolbos, een ontwerp van de tuin- en landschapsarchitect K.C. Zocher, wordt bedreigd door een bouwplan van het verpleeghuis De Wilbert en een bestemmingsplan van de gemeente Katwijk. In de oorlogsjaren 1940-'45 werd het Herenschoolbos 24 Voorgevel van het voormalige raadhuis te Gouderak, gemeente Ouderkerk a/d IJssel.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 26