commissie geen bezwaar tegen de inbouw van een theater in de tuin van het voormalige franciscanerklooster. Wijk bij Duurstede, molen Tegen het plan tot flatbouw bij de beroemde molen van 'Ruysdael' is juridisch en planologisch weinig in te brengen. De provinciale commissie zal waar nodig de bevolking ondersteunen in haar acties de flat bebouwing, die uit de politieke koker komt, te verhinderen. Zeist, Dorpsstraat De gevels van de Dorpsstraat blijven tot genoegen van de provinciale commissie intact. Aan de achterzijde wordt totale nieuwbouw toegepast. De provinciale commissie kan zich met deze oplossing verenigen. Ledenactiviteiten Op 15 mei organiseerde de provinciale commissie Utrecht een dagexcursie voor de leden van de Bond Heemschut. Met de bus ging het van Woerden naar Linschoten, waar het Huis te Linschoten, het park en de ijskelder onder deskundige begeleiding werden bezocht. Na de lunch in het Wapen van Linschoten werd de kerk bezichtigd. Daarop volgde een concertje. De excursie trok minder deelnemers dan verwacht, hetgeen leidde tot een negatief financieel resultaat. De inhoud daarentegen werd geprezen. Regio's De provinciale commissie werkt al jaren met een regio indeling. Elk lid van de commissie is verantwoordelijk voor de informatieverschaffing uit een gedeelte van de provincie. Aan het einde van 1993 waren twee regio's vacant. In 1994 hoopt de provinciale commissie de vacatures ingevuld te hebben. NOORD-HOLLAND Samenstelling van de commissie G.C. Scheltema, voorzitter A. Boezaard mw. J. Brand-Bloch D.G. Gortzak drs. F.F.M. Repko mr. M. Tydeman A.L. Lourijsen, technisch adviseur J.D. Gerritsen, pr-functionaris Mutaties in de commissie De heer Scheltema liet in september weten het voorzitterschap te willen overdragen in verband met drukke werkzaamheden elders. De heer Repko bleek bereid het voorzitterschap tijdelijk waar te nemen. De heer Loeff trad toe tot de commissie en zegde toe de taak van secretaris op zich te willen nemen. In de vacature van de tweede technisch adviseur werd nog niet voorzien. Vergaderingen In de eerste helft van 1993 is de commissie één keer bijeengekomen. Op 22 september werd in een speciale bijeenkomst, onder voorzitterschap van de heer Vogel, lid van het dagelijks bestuur, gesproken over de voortgang van de commissie. De uit deze bijeenkomst voortgekomen resultaten werden gesteund door het dagelijks bestuur. De - hernieuwde - commissie vergaderde in haar nieuwe samenstelling op 11 oktober en 10 december. Er werd in de vergaderingen, naast de monumenten aangelegenheden, onder andere gesproken over de uitbreiding van de commissie en de werving van een tweede technisch adviseur, teneinde de commissie een bredere basis te geven. De commissie hoopt in 1994 weer een voltallige bezetting te verkrijgen zodat binnen de gehele provincie nog alerter en slagvaardiger kan worden opgetreden tegen de aantasting van ruimtelijk- culturele en landschappelijke waarden. Gevallen Haarlem, Enschede-complex Heemschut heeft zich fel gekant tegen de plannen van de gemeente Haarlem om in het oude stadshart naast, wat je het logo van Noordhollands hoofdstad zou kunnen noemen, de kathedrale Bavo, een hotel, een justitiegebouw en een nieuwe schouwburg te bouwen. De nieuwbouw steekt de eeuwenoude gotische kathedraal naar de kroon. Nu torent deze terecht hoog boven de stad uit en bepaalt al van verre het beeld. Bij realisering van de plannen van projectontwikkelaar MBO, dochter van de ING-Bank, zal de toren nog 20

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 22