UTRECHT Samenstelling van de commissie drs. C.H. Staal, voorzitter ir. P.S.A. de Wit, penningmeester mw.mr. R.E. Verheijen-van Heukelom, secretaris H.E. Dekhuijzen, vice-voorzitter J.J. Aalberts mw.drs. A.M. ten Cate P.C. Grundmann mw.drs. I.E.F. Huisinga M.Jansen mr. G.J. Kampman drs. R. Blijdenstein, adviseur ing. P.D. van Vliet, technisch adviseur Mutaties in de commissie De samenstelling van de commissie onderging in 1993 enige wijziging. Op 3 november verliet mevrouw mr. J. van der Torren-Gerritsen de commissie in verband met haar drukke werkzaamheden elders. Zij heeft een waardevolle bijdrage geleverd aan het werk van de provinciale commissie. Als corresponderend lid trad toe de heer J. Vosman uit Lage Vuursche. Het is zijn bedoeling in 1994 gewoon lid van de provinciale commissie te worden. Vergaderingen De commissie vergaderde achtmaal, te weten op 6 januari, 3 februari, 3 maart, 7 april, 2 juni, 1 september, 6 oktober en 3 november. Op 20 augustus kwamen de commissieleden bijeen in Amersfoort om met een excursie en een etentje het 50-jarig Heemschut-lidmaatschap van hun vice- voorzitter, de heer H.E. Dekhuijzen, te vieren. Ook mevrouw Dekhuijzen deelde in de feestelijkheden. Financiën De provinciale commissie heeft een eigen penning meester. De financiën werden zelfstandig beheerd. Van de provincie Utrecht mocht de provinciale commissie fl. 2.500 ontvangen. Van het landelijk niveau van de Bond ontving de provinciale commissie fl. 1.580. Gevallen Ook dit jaar waren de leden van de provinciale commissie alert waar het gevallen betrof in de eigen regio. Ieder lid heeft namelijk een eigen werkterrein. Er werden bezwaarschriften ingediend, er werd contact onderhouden met historische verenigingen, er werden hoorzittingen bijgewoond, enz. Soms liepen de zaken vanzelf, soms ook moest met lede ogen worden toegekeken hoe afbraak niet te verhinderen was. Amersfoort, Isselseweg 33 Isselseweg 3 3 is een beeldbepalend, niet beschermd boerderijtje naast een kapelletje dat rijksmonument is. Het ligt aan de rand van een industrieterrein. Het boerderijtje wordt met afbraak bedreigd. De provinciale commissie voerde er gesprekken over, maar de zaak is nog niet opgelost. Tevens hield de provinciale commissie zich bezig met het bouwplan voor het Mooierplein, de handhaving van de sociëteit Amicitia, de herbouw van het theater De Flint en de handhaving van de vrijmetselaarsloge Jacob van Campen. Amerongen, Drostestraat naast 35, Nederstraat 5 De schuur naast de Rode Leeuw, Drostestraat 35, wordt gewijzigd. De betreffende schuur is een rijksmonument. Nederstraat 5 valt in het beschermd dorpsgezicht. Het is een 19de-eeuws, beeldbepalend pand dat door sloop wordt bedreigd. De provinciale commissie richtte zich tot Burgemeester en Wethouders met het verzoek althans de gevel te handhaven. Het antwoord van Burgemeester en Wethouders was niet geheel bevredigend. A bcoude-Baambrugge, brugwach tershuisje Na enige wijzigingen kon de provinciale commissie zich verenigen met het verbouwingsplan van het brugwachtershuisj e Bilthoven, ziekenhuis Berg en Bosch De provinciale commissie richtte zich tot het College van Burgemeester en Wethouders met betrekking tot het ziekenhuis Berg en Bosch. De provinciale commissie is van mening dat naast de kapel en het hoofdgebouw ook het zusterhuis en de lighal voor sloop behoed moet worden. Het College van Burgemeester en Wethouders deelde deze zienswijze en overweegt de aanwijzing tot rijksmonument voor de vier gebouwen aan te vragen. Breukelen, Wagendijk 31 De boerderij, Wagendijk 31, is een rijksmonument. De provinciale commissie tekende bij Burgemeester en Wethouders bewaar aan tegen de sloop van de boerderij. De sloopvergunning is door de rijksdienst voor de monumentenzorg geweigerd. Houten, kasteel Heemstede De toestand van het ruïneuze kasteel Heemstede is ongewijzigd. De noodkap verhindert inwateren. Er is nog steeds geen definitieve bestemming gevonden. De meest waarschijnlijke blijft die van conferentieoord. Loenen, Rijksstraatweg 3, Huis Beek en Hof De hoorzitting over de bezwaren betreffende de te bouwen werktuigberging voor het zand- en grintbedrijf Spruit, Rijksstraatweg 3 te Nieuwersluis, vond plaats op 2 maart. De bezwaren van Heemschut werden ongegrond verklaard. Er wordt vergunning verleend voor de bouw van de loods. Huis Beek en Hof, ingericht als gemeentehuis, wordt vergroot met een aanbouw. De provinciale commissie kan zich met het ontwerp van de aanbouw verenigen. Tegen het plan de oude tuinmuur gedeeltelijk te 18

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 20