Winterswijk, Tricotfabriek Het verzoek van Heemschut het meest markante gebouw van de voormalige tricotfabriek op de rijkslijst van monumenten te plaatsen resulteerde in een voorbescherming. De gemeenteraad heeft inmiddels besloten een haalbaarheidsonderzoek in te stellen naar hergebruik in de vorm van een nieuw stadskantoor. Een dergelijke functie zou ook stedebouwkundig beter passen dan uitbreiding van het winkelapparaat net buiten het eigenlijke centrum. (Inmiddels, februari '94, heeft de minister/RDMZ toch gemeend een negatieve beschikking te moeten afgeven, vooral omdat de gemeente onvoldoende liet doorschemeren het behoud van de Tricot na te streven). Zaltbommel, kerk De lokale organisatie werd geadviseerd over een nieuwbouwplan tegenover de toren van de Grote- of St. Maartenskerk. Het betreft hier een historisch perceel op een hoek, echter zonder waardevolle bestaande bebouwing. Zutphen, beleidsnotitie vestingwerken Inspraak van onder anderen Heemschut op de gemeentelijke conceptnota ruimtelijke ordening inzake het gebied van de voormalige vestingwerken, heeft ertoe geleid dat iets als een beeldbeleidsplan aan deze notitie vooraf dient te gaan. Zutphen, Bomhof Waartoe plannenmakerij zonder beeldbeleidsplan kan voeren wordt geïllustreerd door het bouwplan voor de vervanging van een bejaardencomplex op het voor malige schootsveld van de Hoofdgracht. Heemschut bracht bedenkingen in. Zutphen, uitbreiding rechtbank Het realiseren van een zo omvangrijke uitbreiding op een bolwerk - een terrein dat door zijn aard in oorsprong steeds onbebouwd moest blijven - is een hachelijke zaak. De inspraak van Heemschut werd gehonoreerd met een verschuiving in de situering, die de relatie met het vroegere bolwerk duidelijker maakt. Heemschut heeft ondanks bezwaar afgezien van een bezwaar tegen toepassing van art. 19 WRO. Over de vraag of de uitdaging van nieuwbouw in onmiddelijke relatie met historische bebouwing hier tot een aanvaardbare oplossing heeft gevoerd, is het laatste woord nog niet gezegd. Zutphen, stadhuis Door Heemschut werden bouwlocaties en bouw plannen voor een nieuw stadhuis beoordeeld. Public Relations-activiteiten De relaties met de provincie Gelderland, diverse gemeenten en andere overheden als polderdistricten werden op uiteenlopende wijzen onderhouden. De contacten met het Wijnhuisfonds zijn wederom verstevigd. Een commissie-vergadering in het gebouw van de Holding Walburg Pers Uitgeverij te Zutphen werd zowel door het Wijnhuisfonds als door Heemschut aangegrepen om zich uit te spreken voor nauwere samenwerking in de toekomst. De excursie voor de Gelderse leden van Heemschut 16 De heer Hopperus Buma, voorzitter van de commissie Gelderland, overreikt het eerste exemplaar van het augustusnummer van Heemschut, o.m. gewijd aan de Gelderse Poort, aan mevrouw Nagel, gedeputeerde van Gelderland. «SsS3

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 18