gegeven van de snelheid waarmee deze bouwvorm verdwijnt. De heer Spliethof, van accountantskantoor A.V.M., schetste de sociaal-economische veranderings processen in de landbouwsector gedurende de laatste halve eeuw, en de heer Adema, architect en commissie lid, gaf een beeld van de wijze waarop, zowel beleids matig als bouwtechnisch, op een verantwoorde manier dit proces van verval begeleid en ten dele tot staan gebracht kan worden. Een behoorlijk deel van de leden van Heemschut in Friesland heeft deze avond bezocht zodat het tevens als contactavond voor de leden een goede functie heeft gehad. Het provinciaal bestuur was eveneens vertegenwoordigd in de persoon van de voor monumentenzorg verantwoordelijke gedeputeerde. Een verslag van deze bijeenkomst is in het november nummer van het blad Heemschut afgedrukt. Uiteraard zijn er hand- en spandiensten verricht tijdens de Open Monumentendag. Plan van actie Mede óp grond van de niet volledige bezetting van de commissie is met name het pr-deel van het Plan van aanpak niet geheel uit de verf gekomen. De commissie heeft prioriteit gegeven aan het actiewerk m.b.t. de zogenaamde gevallen. Ook de overige zaken die in verenigingsverband dienen te gebeuren, kennen een uiterst sobere uitvoering. Wel is besloten de opgaande lijn richting leden en buitenwacht vast te houden door de jaarlijkse contactavond te continueren. DRENTHE Samenstelling van de commissie ir. P.C. Groen, voorzitter ir. R. Ritz, secretaris/penningmeester N. Meerburg, pltsv. voorzitter mw. E.H. Hazelzet, administratrice ing. G. Kranenborg ing. W.F. Postma ir. G. Tangerman ing. H.W. de Vroome ing. Sj.Jantzen, technisch adviseur H.P. Tipker,p/m;. technisch adviseur Mutaties in de commissie De heer N. Meerburg, burgemeester van Dalen, heeft te kennen gegeven zijn lidmaatschap van de provinciale commissie te willen beëindigen. Ook de administratrice, mw. L. Hazelzet, nam in de laatste vergadering van 1993 afscheid. Per 1 maart 1993 werd de heerj. Hof aangesteld als pr-functionaris. Vergaderingen De provinciale commissie Drenthe vergaderde in 1993 zevenmaal plenair, te weten op 12 januari, 24 februari, 13 april, 2 juli, 31 augustus, 26 oktober en 14 december. De vergaderingen werden zoveel mogelijk bijgewoond door de heer drs. J.P.J. van der Haagen, directeur ruimtelijke en juridische zaken. De Stichting Het Drentse Welstandstoezicht stelde net als in de voorgaande jaren vergaderaccomodatie en andere katoorfaciliteiten beschikbaar. Gevallen Vooraf zij het volgende opgemerkt. Ondanks de intentie op alle ontwikkelingen te reageren die de cultuurmonumenten in de provincie Drenthe bedreigen, komt soms de informatie té laat om binnen de wettelijke termijnen bezwaar aan te tekenen. De behoefte aan een informatie-netwerk, dat door samenwerking met plaatselijke monumenten- en historische verenigingen dichterbij kan komen, wordt daardoor onderstreept. Coevorden, bestemmingsplan De activiteiten van de provinciale commissie met betrekking tot partiële wijziging van het bestemmingsplan voor het centrum van Coevorden' omvatten in hoofdzaak het adviseren van de plaatselijke vereniging Vestingstad Coevorden. Vries, 'urban'-villa's Het plan tot de bouw van 'urban'-villa's in Vries was wel vroegtijdig bekend bij de provinciale commissie. Reeds in 1992 werd op de onverenigbaarheid van een dergelijke bouwvorm in het dorp Vries gewezen. In 10

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1993 | | pagina 12