beschermen, sloot Heemschut zich aan bij de actie van de Groene Ring, die bezwaren maakte tegen het bestemmingsplan voor de stadsrandontwikkelingen van 's-Hertogenbosch. Het plan is in procedure gebracht door het stadsgewest 's-Hertogenbosch. Heemschut maakte bezwaar bij Gedeputeerde Staten. Via een verkorte procedure wil men een deel van het plan, dat buiten de oostelijke rondweg van 's-Hertogenbosch in de richting van Den Dungen is gelegen, realiseren t.b.v. uitbreidings mogelijkheden voor het computerbedrijf Tulip. De Raad van State heeft de Groene Ring, die tegen de verkorte procedure bezwaar maakte, in het gelijk gesteld. In beginsel moet de normale bestemmingsplanprocedure worden afgewacht. Ravenstein, Kasteelseplaats De plaatselijke woningbouwvereniging ontwikkelde plannen om op het beschermde rijksmonument Kasteelseplaats een ouderenhuisvesting te bouwen. B&W en de gemeenteraad starten een art. 19- procedure en een art. 12-monumentenprocedure. Heemschut maakt tegen beide procedures bezwaar, maar zowel GS als de Rijksdienst voor de Monumentenzorg geven verklaringen van geen bezwaar af. Ook tegen afgifte van de bouwvergunning maakt Heemschut bezwaar en deze procedure loopt nog. Deze zaak is misschien een goed voorbeeld om in de evaluatiegesprekken met het ministerie te dienen, immers in onze ogen is hier op z'n minst onzorgvuldig met een beschermd rijksmonument omgesprongen. Valkensivaard, HofnarteiTein Per briefis B&W gewezen op de schade die deze plannen dreigen toe te brengen aan de oostelijke marktwand en het raadhuis uit de jaren dertig. In januari 1993 zal een bestemmingsplan ter visie worden gelegd, waarin niet aan de bezwaren van Heemschut tegemoet zal worden gekomen. Een bezwaarschrift aan de raad zal het gevolg zijn. Vught, De Yzeren Man Heemschut diende een bezwaarschrift in tegen enorme uitbreidingsbebouwing, de aanleg van een groot parkeerterrein en het rooien van bos daartoe en de bouw van een hotel aan de oever van de plas De IJzeren Man. Via verkorte procedures werd het grootste deel van het plan al gerealiseerd. Een zeer beperkte tegemoetkoming van de Raad aan onze bezwaren verhinderen niet dat Heemschut zijn bezwaar bij GS zal voortzetten en tevens bezwaar zal maken tegen de verkorte procedure, die een ordentelijke bestemmingsplanprocedure ontkracht. Op een hoorzitting voor de raadscommissie Ruimtelijke Ordening is door Heemschut daarop al gewezen. Verder werd er door Heemschut nog actie ondernomen in Vlijmen, Rooi Huuskes; Oirschot, winkelpand; Best, sloop 19de-eeuwse arbeiderswoningen; Helvoirt, herinrichting RK-kerk; Breda, Valkenberg; Oudenbosch, klooster; 's-Hertogenbosch, stationsoverkapping; Velp (geni. Grave), Binckhof; Boekei, voormalige boterfabriek. Perronoverkapping NS Station te 's-Hertogenbosch met sloop bedreigd (foto ir. B.C. van Noordwijk). PR-activiteiten Een vertegenwoordiger van de PC nam wederom actief deel aan de samenstelling van een signalerings netwerk voor de monumentenzorg in Noord-Brabant, geëntameerd door de Monumentenfederatie. De besprekingen verkeren in een laatste fase en medio april 1993 zal dit signaleringsnetwerk operationeel worden. In dezelfde Federatie is de PC zowel in het AB als het DB vertegenwoordigd. Op 3 oktober had een succesrijke excursie plaats naar Geertruidenberg, alwaar zo'n 50 deelnemers een interessante en leerrijke dag hadden. Verder schreven enkele van onze leden bijdragen voor diverse verenigingsorganen. 31

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 33