u O PR-activiteilen In het begin van het verslagjaar werd aan de PC een PR-functionaris toegevoegd. Een door hem opgesteld provinciaal PR-plan werd door de commissie vastgesteld. In het plan wordt veel aandacht besteed aan de interne communicatie. Het is van belang dat de Zeeuwse leden van Heemschut op de hoogte zijn van de activiteiten van de PC, terwijl anderzijds de leden zaken kunnen aandragen, die door de PC verder kunnen worden uitgewerkt. Hierdoor kan worden voorkomen dat de PC te laat op de hoogte is van bedreigde gevallen. Mede met het oog hierop wordt het contact met de verschillende Heemkundige Kringen verstevigd. Jaarlijks zal een ledenbijeenkomst, gewijd aan een bepaald thema worden gehouden. Aan deze bijeen komst zal een excursie worden verbonden. De eerste themadag zal in 1993 worden gehouden en zal gewijd zijn aan de dreigende leegstand van agrarische gebouwen. De naamsbekendheid van Heemschut dient te worden vergroot, waartoe actief publiciteit in de media zal worden gezocht. In 1992 werden verschillende leden van de PC geïnterviewd door de regionale media. In 1992 wijdde het tijdschrift 'Heemschut' een themanummer aan Zeeland. De scheidende Commissaris der Koningin, dr. C. Boertien, kreeg tijdens een bijeenkomst in de historische Middelburgse Abdij het eerste exemplaar. De Provinciale Zeeuwse Courant publiceerde een reeks van 35 artikelen onder de titel 'levend verleden', om de aandacht te vestigen op evenzovele onopvallende, maar daardoor niet minder aanwezige sporen uit het verleden. De PC besloot deze reeks voor te dragen voor de Heemschut Persprijs 1992. Uitreiking Zeelandnummer Heemschutte Middelburg, v.l.n.r. m,r. C.J. Vogel, voorzitter PC Zuid-Holland, drs. C. Boertien, Commissaris der Koningin in Zeeland, drs. W.J. Plomp, voorzitter PC Zeeland (foto L. van derMeule). 29

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1992 | | pagina 31