6 VERGADERDATA Het algemeen bestuur vergaderde in het verslagjaar drie maal. Er werden twee regio-bijeenkomsten gehouden, en één vergadering met een afvaardiging van de provinciale commissie Groningen over de decentralisatie. De algemene vergadering van leden werd op 1 juni te Apeldoorn belegd in Paleis Het Loo. Het algemeen bestuur vergaderde en nam onder meer besluiten over de nota's "Plan van actie", decentralisatie van bevoegdheden; de nota van de commissie geldmiddelen. Het Huishoudelijk Reglement van de Vereniging werd vastgesteld en er werd opdracht gegeven een reglement te maken voor een provinciale afdeling en provinciale commissie Een PR-werkplan voor 1991 werd behandeld, en de gebruikelijke stukken, zoals de Begroting 1992 en de jaarcijfers 1990 kwamen aan de orde Het dagelijks bestuur kwam acht maal in vergadering bijeen. De belangrijkste onderwerpen van gesprek waren: de relatie met de NCM, naar aanleiding van de Strategienota; de aanpak van de decentralisatie; de benoemingen van voorzitters, secretarissen en leden van de provinciale commissies en afdeling. Veel tijd werd besteed aan de discussie over de "toekomst" van het tijd schrift, een collectieve pensioensregeling voor de vaste mede werkers van het landelijk bureau, en de begroting van de renovatie van het Korenmetershuis. Het dagelijks bestuur nam op 13 december afscheid van twee leden, namelijk mevrouw M.C. Meyer-Hofland en de heer mr. P.E. Driessen. BESTUURSCOMMISSIES Door het aanvaarden van de nota van de commissie Geldmiddelen, in de bestuursvergadering van 27 april te Utrecht, werd deze commissie, die onder leiding stond van mr. E. Benthem de Grave opgeheven De commissie Reglementen kwam enkele malen bijeen om te werken aan het Huishoudelijk Reglement van de Bond, en aan een reglement voor een afdeling. Het reglement voor een provinciale commissie dient nog te worden opgesteld. De Jubileumcommissie heeft zeer nuttig werk verricht ten behoeve van de activiteiten in het kader van Heemschut 80 jaar. De commissie is ontbonden. De PR-commissie werd omgezet in een PR-medewerkersvergadering, die iedere twee maanden bijeenkomt. De vergadering staat onder leiding van de algemeen directeur.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 8