56 15. ALGEMENE VERGADERING Op de Algemene Vergadering van Heemschut op 1 juni in Paleis Het Loo te Apeldoorn werd ongerustheid geuit over gemeentebesturen, die op grond van de Monumentenwet adviezen van monumenten commissies gemakkelijk naast zich neer kunnen leggen. Er is voor die commissies dan nauwelijks een beroepsmogelijkheid. Voorzitter J. Franssen somde in zijn jaarrede een aantal maatregelen op, die de verdere decentralisatie van Heemschut moeten gaan vormgeven. Hij kondigde een speciale begeleidingscommissie aan, die een reglement maakt voor provinciale commissies, die als zelfstandige afdeling gaan functioneren. Het voorstel tot een kleine contributie-verhoging werd aangehouden omdat het niet officieel was geagendeerd. Bovendien liet het bestuur weten liever nog even de resultaten van een ledenwerf- en giftenactie af te wachten. Als die actie voldoende oplevert zou contributie-verhoging achterwege kunnen blijven. Kritiek was er op het stellen van een leeftijdsgrens voor bestuursleden van 70 jaar, ook in de vorig jaar aanvaarde statuten Alleen bestuursleden, die tijdig voor hun 70ste worden herbenoemd kunnen langer meedraaien als bestuurslid. (Voor leden van provinciale commissies geldt de leeftijdsgrens overigens niet) Voorzitter Franssen zegde toe deze zaak opnieuw aan de orde te zullen stellen in het bestuur. Mocht dit niet zelf met een nieuw voorstel komen dan zouden leden zelf natuurlijk deze kwestie kunnen agenderen voor de volgende Algemene Vergadering. Twee leden van het Dagelijks Bestuur namen tenslotte afscheid: mevrouw M.C. Meijer-Hofland en secretaris mr. P.E. Driessen. De voorzitter dankte hen voor hun inzet de afgelopen jaren en het vele werk, dat zij voor de Bond deden. Na de vergadering was er een lunch in één van de vertrekken van het paleis, waarna er gelegenheid was het paleis uitvoerig te bezichtigen. Achterzijde van Paleis Het Loovoor de grote restauratie. foto C. Barton van Flymen)

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 58