48 10. COLLEGE VAN TECHNISCH ADVISEURS Het College van technisch adviseurs was op 31 december 1991 als volgt samengesteld: mr. E. Dienaar (voorzitter) drs. J.P.J. van der Haagen (plv. voorzitter) ir. L.W. Barneveld, technisch adviseur Groningen dhr. Kijlstra, technisch adviseur Friesland ing. Sj. Jantzen, technisch adviseur Drenthe dhr. B. Meffert, technisch adviseur Overijssel ir. G.G.L.M. Cremers ing. A. Reitsma, beiden technisch adviseur Gelderland ing. P.D. van Vliet, technisch adviseur Utrecht ing. F.H. de Jong, technisch adviseur Noord-Holland dhr. A.C. Bitter, technisch adviseur Zuid-Holland ir. R.M.Th. Adriaansens, technisch adviseur Zeeland ing. H.H.M. Strijbos; ing. L. de Visser, beiden technisch adviseur Noord-Brabant ir. K.J. Merks, techniasch adviseur Limburg Mutaties in het College In het verslagjaar werd afscheid genomen van één van de technisch adviseurs voor Zuid-Holland, ing. O. van Asten. Benoemd werden door het dagelijks bestuur in 1991 ing. A. Reitsma (Gelderland), ir. G.G.L.M. Cremers (Gelderland), de heer A.C. Bitter (Zuid-Holland), en ing. L. de Visser (Noord-Brabant). In de vacatures tweede technisch adviseur voor Noord-Holland en tweede technisch adviseur voor Zuid-Holland, kon in 1991 nog niet worden voorzien De in 1990 teruggetreden technisch adviseurs L.J. van den Boogert (Zuid-Holland) en W. van Keulen (Gelderland), werden op 2 februari op grond van hun buitengewone verdiensten te Amsterdam onderscheiden met de Ton Kootpenning. Vergaderingën Het College van technisch adviseurs vergaderde op 14 januari, 27 mei, 10 september en 2 december 1991. Velerlei beschermingstechnische aangelegenheden van landelijke en algemene aard kwamen aan de orde: inzake historisch waardevolle postkantoren, de historisch waardevolle infrastructuren, hoogbouwplannen en historische stationsoverkappingen. Verder de voortgang van het Monumenten Inventarisatie Project 1850- 1940, juridisch-bestuurlijke en planologische beschermings- problematieken en het functioneren van gemeentelijke monumenten-, en welstandscommissies Ook Heemschut-gevallen met een bijzondere problematiek kwamen op de vergaderingen ter tafel, evenals de Heemschut-voordrachten voor de Europa Nostra Award 1991, die door het College - als adviesorgaan - werden beoordeeld.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 50