47 In het blad 'Limburg Management' verschenen publicaties. Ook in het eigen blad 'Heemschut' werd getracht meer aandacht op Limburg te vestigen De Limburgse Heemschutfolder met antwoordkaarten, is verspreid o.a. via de bibliotheken in veertien Limburgse gemeenten. Het bestuur opende ten behoeve van deze actie een antwoordnummer. Plannen voor een educatieve film over Limburgse monumentenzorg leidden tot oriënterende gesprekken met twee producenten van videofilms. Van de journalist Jeroen Corduwener werd medewerking verkregen voor een krantenserie (dagblad De Limburger) over monumenten in Limburg, in samenwerking met Heemschut. Een lijst van onderwerpen (52) kon al aan de heer Corduwener ter beschikking worden gesteld. Een vertegenwoordiger van Heemschut Limburg presenteerde Heemschut op beurzen in Amsterdam en Utrecht. Silhouet van de Maasoever bij Maastricht, voordat het wreed werd aangetast door de nieuwbouw van de Kamer van Koophandel (foto DSM). Excursies De jaarlijkse excursie van de Afdeling voerde langs monumenten in het Geuldal Overige activiteiten en contacten. Heemschut Limburg nam het initiatief om te komen tot een overlegtafel voor monumenten/heemkunde-organisaties in Limburg. Hiertoe werden alle Heemkunde verenigingen in Limburg uitgenodigd. Het 'orgaan', dat nadrukkelijk geen organisatie wil worden, is al enkele malen bijeen geweest. Het overleg wordt als zeer nuttig ervaren Onder auspiciën van Heemschut kwam in Roermond een Putbeeldenroute tot stand

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 49