Gevallen Sint-Antoniuskerk, Eindhoven De PC voerde tevergeefs actie tot behoud van de Sint-Antoniuskerk in het Villapark te Eindhoven (arch. J. Stuyt). Sint-Petruskerk, Boxtel Zij bevorderde bouwhistorisch-onderzoek tijdens de restauratie van één van de belangrijkste dorpskerken in ons gebied, de Sint- Petruskerk te Boxtel Bestemmingsplan, Vessem Aantasting van een dorpspleintje in Vessem werd aanleiding met Gedeputeerde Staten van Noord Brabant contact op te nemen over belangenafweging bij beoordeling van afwijkingen van bestemmings plannen De contacten leidden tot gesprekken met de directeur van de dienst R.0. en met het hoofd Stedelijke Gebieden. G.S. en de provinciale diensten menen ten aanzien hiervan een zeer terughoudend standpunt te moeten innemen en de eigen bevoegdheden van de gemeenten zorgvuldig te moeten respecteren. Bezwaar gemeentelijke monumentencommissies Bij de Rijksdienst werd bezwaar gemaakt tegen de voorgenomen samenstelling van een gemeentelijke monumentencommissie, waar de deskundigheid niet gegarandeerd leek. De betrokken gemeente verbeterde op eigen initiatief het reglement. Boerderij, West-Brabant Dreigende sloop van een waardevolle boerderij in West-Brabant bleek nog niet aan de orde. Breda Zorgelijke ontwikkelingen in Breda werden met wisselend succes critisch gevolgd. "Ploegpark", Bergeijk Ontwikkelingen in het Ploegpark te Bergeijk konden, door een brief van de PC en plaatselijke acties, ten goede worden gekeerd. Excursie Op 10 augustus had een succesrijke excursie plaats naar Oirschot, waarvoor een extra grote bus diende te worden besteld. PR-aktiviteiten Enkele van onze leden schreven bijdragen voor het verenigingsorgaan. Overige aktiviteiten en contacten Een vertegenwoordiging van de PC nam een actief aandeel in de samenstelling van een signaleringsnetwerk voor de monumentenzorg in de provincie, geëntameerd door de Monumentenfederatie. De besprekingen zijn nog niet afgerond. Binnen dezelfde Federatie nam de PC deel aan het gesprek over het provinciaal cultuurbeleid. Via het hoofdbestuur werd bijval betuigd aan acties om de stationsoverkapping te s-Hertogenbosch te behouden. 45

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 47