41 Tijdens de commissievergaderingen werden zoals gebruikelijk vooral de te volgen handelwijze en procedures besproken. In vrijwel alle gevallen werd de situatie door één van de technisch adviseurs bezien en van advies voorzien. In meerdere gevallen waren ook commissieleden bij de voorbereiding en afwikkeling van gevallen betrokken. PR-aktiviteiten Tijdens de commissievergaderingen kwamen voorts onder meer aan de orde mededelingen uit het algemeen en het dagelijks bestuur van de Bond Heemschut; PR-notitie van mevrouw M. van Asten; relatie Heemschut/Stichting Stadsherstel Den Haag; contacten met Heemschutleden; decentralisatie van Heemschut. Excursie De jaarlijkse excursie, gehouden op 25 mei 1991, vond plaats in de AlblasserwaardVertrekpunt was het station van Dordrecht. Daar ging men per touringcar over de Merwedebrug richting Kinderdijk en werd het Gemeenlandshuis van Nederwaard bezocht. De oud-dijkgraaf drs S. v. Harten gaf uitleg over de geschiedenis van deze waard. Vervolgens ging men door de polder langs de riviertjes Alblas en Graafstroom richting Nieuwpoort. Via de Lekdijk naar Langerak, Tienhoven en Ameide, alwaar de lunch werd gebruikt. Na de lunch via de Zouwendijk langs een schitterend natuurgebied op de grens van Alblasserwaard en Vijfheerenlanden richting Meerkerk en Arkel naar Gorinchem. In Gorinchem bezoek aan de Dalempoort en de fraai gerestaureerde Linge-sluis. Het laatste stuk van de route voerde langs Schelluinen, Giessenburg en langs het slingerende riviertje de Giessen terug naar Dordrecht 86 Personen hebben deelgenomen aan de geslaagde excursie, die dit jaar werd georganiseerd door de heer P. Gort en mevrouw M. van Asten. Overige activiteiten en contacten Ir. van der Veen is lid van de Provinciale Monumentencommissie van Zuid-Holland. De heer De Haan is lid van de gemeentelijke Monumentencommissie in Schoonhoven. De heer Wissing is lid van de Gemeentelijke Monumentencommissie in Barendrecht. Ook dit jaar werd weer deelgenomen aan de Kerkepad-routete weten op 7 september 1991 in Den Haag. Mevrouw van Asten vond het relatief rustig. De heer Bitter stond met een "Heemschut-stand" op de Open Monumentendag te Gouda op 14 september 1991. De dag werd druk bezocht.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 43