32 Gevallen Bestemmingsplannen, Amersfoort Een aantal nog niet afgewerkte bestemmingsplannen werd op de voet gevolgd Ameroncpn Na 22 jaar is men eindelijk gestart met het maken van een bestemmingsplan voor het indertijd aangewezen beschermd dorpsgezicht De commissie heeft daarnaast geijverd voor het handhaven van de karakteristieke 19de eeuwse boerderij "Welgelegen", Rijksstraatweg 2, waarvan het behoud thans verzekerd is. De zeer karakteristieke schuur - rijksmonument - naast "de Roode Leeuw"Drostestraat 35, wordt met sloop bedreigd. De commissie heeft haar bezwaren hierover schriftelijk aan het College van B&W overgebracht De Bilt De panden Dorpsstraat 21,23 en 25 worden, ondanks druk vanuit de commissie, niet op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst. Aanwijzing tot beschermd dorpsgezicht wordt echter overwogen. Naar aanleiding van de door de gemeente voorgenomen aansluiting van de A 28 op Zeist-West schreef de commissie de gemeente dat hierdoor de cultuurhistorische waarde van dit gebied tekort gedaan zal worden, en dat de 17de-eeuwse boerderij "Den Hoek", een rijksmonument, haar schilderachtig karakter zal verliezen. Hobbemalaan 89 te Bilthoven, behorend bij "De Werkplaats" (Kees Boekeschooldreigde bebouwd te worden. De commissie richtte zich tot het gemeentebestuur met het verzoek dit plan ongedaan te maken. Resultaat is dat zowel het gebouw als de tuin aan de Hobbemalaan op de gemeentelijke monumentenlijst zullen worden geplaatst Kasteel "Nijenrode"Breukelen Met een plan tot bouw van een aula, aansluitend op het koetshuis bij Kasteel Nijenrode, hield de commissie zich bezig tot de toekomst van de opleiding bij Nijenrode een publieke discussie werd. Wellicht wijst deze uit dat een aula, zoals gepland, niet meer nodig is, waardoor het harmonieuze geheel van kasteel, koetshuis en poortgebouw niet wordt aangetast. Kasteel "Heemstede"Houten De commissie ondernam diverse acties, schriftelijk en mondeling, met betrekking tot het ruïneuze kasteel "Heemstede". Eind 1991 werd na vijf jaar de immer toegezegde noodkap geplaatst. De commissie blijft de ontwikkelingen op de voet volgen. Mijndense sluis, Loenen De verbreding van de Mijndense sluis zal doorgaan, ondanks alle pogingen dit te verhinderen. Het bezwaar dat de commissie bij de provincie aantekende tegen de verleende bouwvergunning, werd niet ontvankelijk verklaard. Hetzelfde geschiedde bij de Raad van State

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 34