31 JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE UTRECHT Samenstelling van de commissie Bij aanvang van het jaar was de commissie als volgt samengesteld: drsC.H. Staal (voorzitter) dhr. H.E. Dekhuyzen vice-voorzitter mr. R.E. Verheijen-van Heukelom (secretaris) ing. J.J. Aalberts drs. R.K.M. Blijdenstein (adviseur) mw. drs. A.M. ten Cate (auditor) mw. C.M. van Dam mr. A.J. Eijkman mw. drs. J.E.F. Huisinga dhr. M. Jansen mr. J.Ph.G. Kaajan mrGJKampman mr. J. van der Torren-Gerritsen ir. P.S.A. de Wit ing. P.D. van Vliet (technisch adviseur) Mutaties in de commissie In de samenstelling van de commissie deden zich enkele wijzigingen voor. Drs. W.A.M. Schutter, die ook de PR van de commissie behartigde, de heer P. de Haan en Ir. D. de Haan verlieten de commissie. In een aantal vacatures werd voorzien. Vergaderingen De commissie vergaderde in 1991 zeven maal, nl. op 6 februari, 6 maart, 3 april, 5 juni, 4 september, 1 oktober en 11 december. Discussie onderwerpen In de loop van dit jaar is in de Bond Heemschut de discussie betreffende het gedecentraliseerd werken in toenemende mate op gang gekomen. Naast de hoofdzaak van de werkzaamheden, de bescherming van de door sloop of anderszins bedreigde cultuurmonumenten, zal ook aandacht moeten worden besteed aan de ledenwerving en aan het in contact treden met de leden van Heemschut in de provincie Utrecht. Voorts dienen de banden met de historische verenigingen nauwer te worden aangehaald. In diverse gemeentelijke monumentencommissies heeft reeds een lid uit de provincie Utrecht zitting. Er- wordt naar gestreefd dit aantal te doen groeien. Om de financiële mogelijkheden van de commissie te vergroten werd een verhoging van de subsidie bij de provinciale overheid aangevraagd. Deze werd geweigerd, doch tegelijk werd de commissie geattendeerd op het verkrijgen van projektsubsidiesDe commissie is voornemens daar in de voorkomende gevallen gebruik van te gaan maken.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 33