30 Plan van actie 1992 De afgelopen vijf jaren overziende kan worden gesteld dat de PC Gelderland haar doeleinden, in 1987 geformuleerd, grotendeels heeft weten te verwerkelijken. Dat waren: het verbeteren van de gevallen-aanpak door het instellen van een net van berichtgevers en het doen aanstellen van 2 TA's het participeren in gemeentelijk monumentenwerk door zitting te nemen in gemeentelijke monumentencommissies; het aandacht schenken aan en vragen voor de jongere bouwkunst in het kader van het M.I.P. Gelderland door de vervaardiging van een expositie over dit onderwerp en het organiseren van een Symposium dienaangaande in 1988; het propageren van de bekendheid van Heemschut in Gelderland door het realiseren van het Gelderland-nummer van het tijdschrift medio december/januari 1987-1988; het actief zijn op het terrein van restauratie in de praktijk door de adoptie en het (doen) herstellen van het Huisje van Salm in Beek-Ubbergen Voor de komende jaren staan als actiepunten op het programma: het uitbreiden van het netwerk van contacten t.b.v. het beschermingswerk: dit wordt gerealiseerd door het geleidelijk aan betrekken van gekwalificeerde Heemschutleden in de provincie bij ons werk. Deze 'kernleden' zullen als motor fungeren om anderen te interesseren in Heemschuts activiteiten. Ook vormen zij de brug naar historische verenigingen, en kunnen, indien gewenst en deskundig, worden ingezet in gemeentelijke monumentencommissies; het participeren in gemeentelijke monumentencommissies: enerzijds zoals de afgelopen jaren is verwerkelijkt. Maar ook d.m.v. de kerkleden, zoals hierboven omschreven; contacten met leden d.m.v. geëigende rubrieken in Heemschut: 'Heemschut in actie' en 'Nieuws uit de provincies'. Hierbij staat dus ons tijdschrift centraal als algemeen referentiekader. Doelgericht en speciaal om de band met de Gelderse leden te versterken is een jaarlijkse rondzendbrief annex contactdag met aangepast onderwerp voorzien. contacten met publiciteitsmedia: door regelmatig persberichten e.d. te verspreiden over activiteiten van Heemschut Gelderland en zaken waar de PC bij betrokken is. Een bestand van media- adressen is in opbouw. Door belangstelling te wekken voor specifieke onderwerpen naast het beschermingswerk zoals de aandacht voor de jongere bouwkunst kan Heemschut extra nadruk op zijn activiteiten leggen. De ver vaardigde expositie en de in 1992 te presenteren brochure over dit onderwerp bieden daartoe een 'uitgelezen' mogelijkheid. de reorganisatie van de PC Gelderland zelf: om al deze activiteiten zo doelmatig mogelijk te laten verlopen is bezinning op taken en verantwoordelijkheden binnen de PC noodzakelijk. Een sterkere spreiding van de leden over de provincie is wenselijk. Het op zich nemen van gerichte activiteiten wordt in 1992 geactualiseerd. Om e.e.a. voor te bereiden en te begeleiden is een klein werkbestuuringesteld, bestaande uit vice-secretaris penningmeester en notulist-2de secretaris.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 32