28 Stichting Salmhuisje Beek-Ubbergen, waarin Heemschut bestuurlijk participeert, worden overgedragen. De restauratie kon worden verwezenlijkt door subsidies en bijdragen van de gemeente Ubbergen, de provincie Gelderland, verschillende organisaties, fondsen en instellingen, waaronder het Hoegenfonds van Heemschut, en uit tal van bijdragen van particuliere zijde, met name van de vroegere eigenaar en de donateurs van de Stichting tot behoud van Monument en Landschap in Ubbergen. Een ander heuglijk feit betrof de opening op maandag 11 november 1991 van de tentoonstelling Jongere Bouwkunst Gelderland: periode 1850 - 1940 in het provinciehuis in Arnhem. Dit in het kader van de presentatie van het M.I.P. Midden-Gelderland. De expositie, een besluit van de PC Gelderland uit 1988 n.a.v. het Symposium Jongere Bouwkunst in Gelderland, werd vervaardigd door het lid van de PC mevrouw drs. M.C.I. van Hövell tot Westerflier-Speyart van Woerden, m.m.v. het PC-lid drs. V.M.J.A.N. Collette. Coördinator en verant woordelijk voor de financiële beslissingen van het geheel was de secretaris van de PC, de heer A.A.E.M. Gijsbers. Met de realisatie was een bedrag gemoeid van f 20.000,-, dat door bijdragen van de provincie Gelderland, het Anjerfonds Gelderland en een groot aantal gemeentebesturen alsmede het Gelders Genootschap bijeen kon worden gebracht. Het ligt in de bedoeling de Expositie in 1992 en volgende jaren als 'reizende tentoonstelling' in Gelderland in te zetten, met name bij gemeenten en organisaties die in hun beleid aandacht willen schenken aan het beschermingsaspect van de jongere bouwkunst in deze provincie. Een bijbehorende brochure zal in 1992 worden vervaardigd; sponsor voor deze uitgave zal het cultuurfonds van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Hoevelaken zijn. Verder werden op PR-terrein de nodige contacten gelegd en onderhouden met de provinciale en regionale pers en media, waaronder Omroep Gelderland en de Stadsomroepen in de provincie. Heemschut gaf acte de présence bij verschillende manifestaties op provinciaal niveau en tijdens inspraakbijeenkomsten en op de Open Monumentendag 1991 in Arnhem en Nijmegen. Zo vonden er gesprekken plaats van een delegatie van de PC met wethouder drs. W. Hompe van Stadsvernieuwing en Monumentenzorg in Nijmegen. De TA's lichtten Heemschuts bezwaren o.a. toe te Rheden (De Valkenberg), Apeldoorn (Woeste Hoeve), Neerijnen (dijkverzwarings dorp), Warnsveld (vernieuwbouw gemeentehuis), Wageningen (Herestraat), Hattem (bouw Rabobank) en Elburg (plan Buiten de Veste). Beide TA's hadden te Zutphen een gedachtenwisseling met het bestuur van het Wijnhuisfonds. Een mogelijke presentatie van Heemschuts activiteiten volgt waarschijnlijk voor hun ledenvergadering in één van de komende jaren. Verspreiding van Heemschutmateriaal, o.a. het tijdschrift en aanmeldingsformulieren, vond ook dit kalenderjaar op gerichte wijze plaats

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 30