27 Villa7s, Bennekom De bouw van drie appartementengebouwen aan de Edeseweg, eveneens in Bennekom, maakt de sloop van drie villa's met monumentaal karakter noodzakelijk. Heemschut is samen met de dorpsraad ook met betrekking tot dit plan attent. Industrieterrein, Varsseveld De voorziene uitbreiding van het industrieterrein bij Varsseveld noopte tot overleg met de PC in Gelderland. Centrum, Duiven Ook het centrumplan van Duiven, waarbij gemeentemonumenten in het geding zijn, noopte tot overleg. Leestenwest, Zutphen Inzake het bestemmingsplan 'Leestenwest' te Zutphen, werd Heemschut Gelderland gedeeltelijk in het gelijk gesteld t.a.v. haar bezwaren, tegen te dominante en intensieve bebouwing in de onmiddelijke omgeving van het gelijknamige landhuis. Centrum, Wijchen Tegen het centrumplan voor Wijchen diende Heemschut bezwaren in. Gemeentehuis, Millinqen aan de Rijn Het gemeentebestuur van Millmgen aan de Rijn werd verzocht de nieuwbouw van het gemeentehuis aan de Heerbaan zo te situeren dat het oude Raadhuis behouden kon blijven en gerestaureerd kon worden. Het bouwplan werd als zodanig aangepast. Hotel AvenariusRuurlo In Ruurlo werd met succes gepleit voor het behoud van het beeldbepalende hotel 'Avenarius'. VakwerkschuurBredevoort Eveneens werd het behoud van een vakwerkschuur te Bredevoort, gemeente Aalten, met succes bepleit. Ten aanzien van belangrijke landelijke zaken als de ontgrindings- en ontzandingsproblematiek in het Land van Maas en Waal, de aanleg van de Betuwespoorlijn, de herinrichtingsplannen voor de Gelderse Vallei en de ontwikkeling van het Nationale Landschap 'De Gelderse Poort', alsmede actuele ontwikkelingen zoals reclames langs autowegen, enz., is de PC Gelderland van mening dat stellingname ter zake op de weg dient te liggen van het Bestuur van Heemschut in Amsterdam, c.q. de landelijke overlegcircuits op het terrein van Landschap- en monumentenbehoud PR-aktiviteiten Heemschut Gelderland trad bij twee gelegenheden officieel naar buiten tijdens het kalenderjaar. De eerste keer op de Open Monumentendag 1991, zaterdag 14 september. Op de Forellenhof in Beek-Ubbergen werd door de voorzitter van Heemschut Gelderland en zijn collega-voorzitter van de Stichting tot behoud van Monument en Landschap in de gemeente Ubbergen het zogenaamde Huisje van Salm, genoemd naar de Amsterdamse architect Abraham Salm (1857-1915), officieel in gebruik genomen als informatiecentrum voor monumentenzorg en jongere bouwkunst in de gemeente Ubbergen. Met het herstel, dat inclusief de voorbereidingsduur 5 jaar heeft gevergd en f 70.000,- heeft gekost, kon het Heemschut-restauratie voorbeeldproject - ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Bond Heemschut door de PC Gelderland op zich genomen - aan de

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 29