22 op grond van een bezwaarschrift van Heemschut verwierpen Gedeputeerde Staten het plan grotendeels. Het beroep bij de Kroon werd ingetrokken toen de gemeente zich tot overleg over het nieuwe plan bereid verklaarde. AssendorperlureZwolle Deze historisch-geografisch karakteristieke weg met bebouwing bleek, ondanks de inspanningen van Heemschut en andere belangenverenigingen, niet te handhaven. Het landelijk stukje Zwolle moet plaats maken voor een nieuw stadsdeel, Hanzestad. Maagjesbolwerk, Zwolle Bouwplan van architect Hertzberger past niet in het beschermd stadsgezicht. Heemschut betuigde steun aan de plaatselijke Vrienden van de Stadskern die actie voerden tegen het bouwplan. Stationsoverkapping, Zwolle Moest ondanks bescherming als Rijksmonument toch, tegen de wens van Heemschut in, worden gesloopt. Dit aangezien de contructie naar hedendaagse eisen niet te restaureren bleek. Kok-pandenKampen De middeleeuwse zijgevel hiervan blijft, dankzij een actie van Heemschut, gespaard. Dit ondanks negatieve adviezen van het Ministerie van WVC (Rijksdienst voor de Monumentenzorg) Dijkpaal, Wilsum Dankzij de inspanning van de Overijsselse PC is de dijkpaal, onder grote belangstelling, herplaatst. Passantenhaven, Deventer Tegen de haven op zich heeft de PC geen bezwaar, wel tegen de gekozen lokatie in de open uiterwaard tegenover de stad. Inmiddels blijkt het gemeentebestuur de door Heemschut aanbevolen plaats te aanvaarden. LeeuwenbrugDeventer Dit is geen zaak voor Heemschut, aangezien er geen cultuur historische monumenten worden bedreigd. Was desondanks een veelbesproken onderwerp. Hofstraat, Almelo Niet beschermd pand dat deel uitmaakt van een ensemble, waarvan het aangrenzende pand geldt als rijksmonument. Heemschut probeert de sloop- c.q. verbouwingsplannen van de nieuwe eigenaar tegen te gaan Postkantoren, Oost-Nederland Met sluiting bedreigde postkantoren worden door de PTT in de verkoop gedaan. De PC Overijssel maakt zich zorgen over eventuele nieuwe bestemmingen en stelt voor een landelijke Heemschut-actie op touw te zetten. Ruilverkaveling, Salland-West Na een bezwaarschrift van de Overijsselse PC besloot de provincie Overijssel met de Bond overleg te voeren over dit onderwerp alvorens tot uitvoering over te gaan.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 24