18 Verbouw stadhuis Franeker; Bouw luchtbrug over de Tweebaksmarkt te Leeuwarden; Bouw stadhuis te Leeuwarden; Marktplan Gemeente Harlingen. PR-activiteiten Op 18 juni 1991 is door de vice-voorzitter van de Bond Heemschut een special over Friesland aan de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland aangeboden. Door de provinciale commissie is daarbij zorggedragen voor de aanlevering van voor de special benodigde copy. Overige activiteiten en contacten Evenals voorgaande jaren onderhield de commissie de nodige contacten en voerde zij correspondentie met o.m, het provinciaal bestuur van Friesland en de in deze provincie gelegen gemeenten en waterschappen, teneinde de doelstelling van Heemschut bij deze overheden te benadrukken en aandacht te vragen voor die aangelegenheden, welke tot realisatie van deze doelstelling kunnen bijdragen. In het beginsel heeft de provinciale commissie zich in dit verband "sterk" gemaakt voor behoud van de kerk te Munnekeburenhet voorkomen van de aantasting van de waardevolle elementen door de aanleg van de rondweg te Drogeham, het stadhuis te Franeker en het Masterplan van de Gemeente Harlingen. Tevens is een beroep op de betreffende overheden gedaan, af te zien van de aanleg van een luchtbrug over de Tweebaksmarkt te Leeuwarden, teneinde aantasting van het (beschermde) stadsgezicht te voorkomen. Tot slot kan worden vermeld dat de provinciale commissie is verzocht zitting te nemen in het bestuur van de Stichting "De Fryske Mole" Als zodanig is aangewezen de heer P.M. Vellinga te Mantgum. Plan van actie voor 1992 Op basis van dit plan van aanpak zal jaarlijks een programma van activiteiten worden opgesteld. In dat kader zal in 1992 in het bijzonder aandacht worden besteed aan de opzet van een netwerk binnen de provincie Friesland dat dient zorg te dragen voor een tijdige signalering van aangelegenheden, die voor de provinciale commissie van belang zijn en een versterking van de band met de leden o.m. door het (jaarlijks) organiseren van (een) bijeenkomst(en) omtrent meer actuele aangelegenheden. Voorts zal voor 1992 een prioriteitenlijst van meer algemene aangelegenheden (o.m. bescherming Friese terpen, gebruik en bestemming boerderijen) worden vastgesteld

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 20