9 Het oktober-nummereen speciaal nummer in verband met het 80- jarig jubileum van Heemschut vormde met 60 pagina's, één van de omvangrijkste nummers, die Heemschut ooit uitgaf. Het nummer was vooral gewijd aan de jonge bouwkunst, één van de jubileum-thema's. Voor het eerst in Heemschut werd ook de rijke historie van het Korenmetershuis uitvoerig beschreven naar aanleiding van de renovatie van het pand. Verder bevatte het nummer een Historische Kroniek en intervieuws met zowel Heemschut-pioniers als belangrijke personen in de monumentenwereld. Het december-nummer was een gemeleerd nummer met onder meer artikelen over Curacao Monumenteneiland, Twentse buitenplaatsen, de decentralisatie van Heemschut en monumentenzorg in Praag. Een belangrijke ontwikkeling in 1991 vormde de totstandkoming van een nieuw contract met drukker Bosch Keuning met het oog op een verdere verbetering van het tijdschrift. Nieuw is, dat de Bond Heemschut en Bosch Keuning het tijdschrift gezamenlijk gaan uitgeven. Dit betekent, dat Bosch Keuning meer verantwoordelijkheid gaat nemen voor de verhoging van de kwaliteit van het blad en zich ook, samen met de eindredacteur, gaat inzetten voor een betere promotie van het tijdschrift in samenhang met ledenwerfacties. Voor elk nummer wordt door de eindredacteur en de mede-uitgever Bosch Keuning een apart PR- plan gemaakt. Dit houdt onder meer in het gezamenlijk verzorgen van direct mailing aan geïnteresseerde groepen, het actief benaderen van de pers bij elke uitgave en het verzorgen van een officiële uitreiking van de edities van het tijdschrift. De inhoud van het tijdschrift zal beter worden afgestemd op de promotie-mogelijkheden, bijvoorbeeld door het uitgeven van nummers over een stad of regio. Daarnaast zal vanaf januari 1992 de ledenadministratie vrijwel volledig door Bosch Keuning worden gevoerd. Het jaar 1992 wordt een proefjaar. Het nieuwe contract zal ingaan op 1 januari 1993. Redactieraad De redactieraad bestond in 1991 uit: mr. P.E. Driessen, voorzitter (tot 15-8-1991), mr. C.J. Vogel, voorzitter (vanaf 15-8-1991), drs. J. Kamerling (secretaris), drs. S. van Dockum, dhr. B.J.M. Duimel dhr. H. Knijtijzer, en dhr. P. de Ruijter. De raad kwam in 1991 zes keer bijeen. Het DB-lid mr. C.J. Vogel nam met ingang van 15 augustus 1991 het voorzitterschap over van mr. P.E. Driessen, die in 1991 afscheid nam van het DB. De heer Driessen volgde in augustus 1988 de heer Jansen als voorzitter op. Ook in 1991 functioneerde de raad als een kwaliteitsverhogend klankbord voor de redactie en een effectieve buffer tussen bestuur en redactie, die zijn werk daardoor in relatieve onafhankelijkheid kan verrichten.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1991 | | pagina 11