JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE ZEELAND. Samenstelling van de commissie. In 1990 was de samenstelling van de commissie als volgt. drs. W.J. Plomp voorzitter J. de Hoogh secretaris P.A. Boot lid W. Heybroek lid ir. C.J. Keulemans lid B. Oele lid ir. J.L. van Sloten lid P. van der Veen lid De vergaderingen van de commissie worden regelmatig bijgewoond door ir. R.M.Th. Adriaansens technisch adviseur voor Zeeland en drs. J.P.J. van der Haagen directeur technische zaken van de Bond Vergaderingen De commissie kwam in 1990 één maal in reguliere vergadering bijeen. In afwijking van de gebruikelijke vergaderplaats, de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg, werd deze keer vergaderd in het gebouw van de Provinciale Planologische Dienst te Middelburg. Gevallen behandeling. In het verslagjaar vormde de opdracht van het Provinciaal Bestuur van Zeeland aan architect C. Dam te Amsterdam tot het ontwerpen van een plan tot herinrichting van het Abdijplein te Middelburg het belangrijkste onderwerp van beraad. Het betreft een in Middelburg en ook daarbuiten gevoelige zaak. In het hart van Middelburg vormt het Abdijplein een groot, door de Abdijgebouwen fraai omsloten binnenplein, ook wel Hof van Zeeland genoemd, bereikbaar door drie poorten. Reeds eerder, na de geruchtmakende verbouwing van de Statenzaal en enkele aangrenzende onderdelen van het Abdijcomplex volgens een plan van architect Dam, deed het Provinciaal Bestuur, dat in de Abdij zetelt, de toezegging dat onder anderen met Heemschut tijdig overleg zou worden gepleegd over de herinrichting van het Abdijplein. Uit de provinciale commissie Heemschut werd een werkgroepje onder leiding van de voorzitter geformeerd, dat deskundig bijgestaan door prof. C.A. van Swigchem en de historicus M.P. de Bruin zich uitvoerig heeft beraden over de voor beoordeling van een door architect Dam te maken plan te hanteren uitgangspunten en randvoorwaarden. Daarbij werd tevens overleg gevoerd met de Stichting Vrienden van Middelburg, die ook beducht was voor ongewenste aantasting van de sfeer en de historische waarde van het plein. 32

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 34