JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE NOORD-HOLLAND Samenstelling van de commissie; De heren; C.G. Scheltema (voorzitter), R. Schimmel (wnd secretaris), A. Boezaard, Dhr. Jongens (technisch adviseur) Ir. M.A. Kooij, J.A.F. Soels (PR), MrMTydeman Ir. R. van de Waal, Ir. G. Teders en van het buro J.P.J. van der Haagen. Mutaties; De heer Jongens heeft in de vergadering van 12 december afscheid genomen De commissie is op 1 oktober uitgebreid met de heer de Jong (TA) en de heer Gortzak, namens de stichting Noordhollands Welstandscommissie Bijeenkomsten hebben plaatsgevonden op 27 februari, 11 april, 11 juli, 10 oktober, 14 november en 12 december. Gevallenbehandeling (acties). Opmerkelijk is dat er weinig gevallen worden aangemeld. Afgevraagd wordt of de oorzaak is gelegen in de goede gang van zaken in de provincie of er ontsnapt te veel aan onze aandacht. Kriemhilda, gemeente Velsen. De villa (Geen beschermd monument) wordt bedreigd door hoogbouw. Hiertegen is bezwaar aangetekend. Eikenrode, gemeente Heemstede, de villa (geen beschermd monument) wordt met sloop bedreigd. De gemeente wordt verzocht het pand op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. Sluisjes bij Halfweg. De sluisjes (geen beschermd monument) dateren uit de 16e eeuw en zouden woeden vervangen door een brug. Heemschut heeft bezwaar gemaakt. Inmiddels zijn de sluisjes gemeentelijk beschermd. Enkele andere zaken zijn door de "ÊA bekeken en in overleg met de commissie niet verder in behandeling genomen. Overige onderwerpen. Onder meer zijn de volgende onderwerpen aan de orde geweest. Taak en plaats van de PC n.a.v. de recente ontwikkelingen in de Bond. Het PR beleid van de Bond en de rol van de PC hierin. Het betrekken van belangstellende leden bij het werk van de PC. Georganiseerd worden bijeenkomsten en monumentenstudie dagen. Laatst genoemde in samenwerking met de NCM. In het kader van de Toer-in 1991 (Culturele Raad) worden vier recreatief/toeristische vouwbladen met fietsroutes langs stads en dorpsgezichten gemaakt. Deze zullen worden verspreid via de Prov. VW en de Culturele Raad. Aanbieding 15 mei 1991. Medewerking wordt gegeven door de provincie en de gemeenten. Voorbereiding organisatie van de Landelijke Heemschutdag 1991 Voorbereiding provinciale excursie 1991 Den Helder en Wieringen.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 29