JAARVERSLAG PROVINCIALE COMMISSIE HEEMSCHUT UTRECHT Samenstelling van de commissie. Na tien jaar verliet de technisch adviseur Jhr. ir. Q.A. van Swinderen de commissie. Hij werd opgevolgd door Ing. P.D. van Vliet. Tot de commissie traden toe Drs. W.A.M. Schutter die tevens het PR-werk van de commissie op zich nam, en Ir. P.S.A. de Wit. De overige commissieleden zijn: Drs. C.H. Staal (voorzitter), de heer H.E. Dekhuyzen vice-voorzitter mevrouw Mr. R.E. Verheijen - van Heukelom (secretaris), de heer Mr. J.Ph.G. Kaajan, de heer M. Jansen, mevrouw Mr. J. van der Torren-Gerritsen, de heer J.J. Aalberts, mevrouw Drs. I.E.F. Huisinga, de heer P. de Haan Sr. de heer Ir. D. de Haan Jr., de heer Mr. A.J. Eijkman, de heer Drs. R. Blijdenstein (adviseur) en mevrouw A.M. ten Cate (auditor). Gevallen De volgende gevallen hadden de aandacht van de commissie: Amersfoort. De gemeente werkt aan een uitgebreid stadsvernieuwingsplan waarin nogal wat beeldbepalende panden en situaties ernstige schade zullen lijden of zelfs geheel zullen verdwijnen. Zo werd het bestaan van de honderdvijftig jaar oude sociëteit Amicitia bedreigd. Resultaat van een brief aan het gemeentebestuur en mondeling overleg is dat Amicitia behouden blijft. De Bilt. De commissie tekende bezwaar aan tegen het feit dat de beeldbepalende panden Dorpsstraat 21,23 en 25 niet op de gemeentelijke monumentenlijst zijn opgenomen. Driebergen. Over het behoud van het landhuis "Mon Désir" is gesproken met de betreffende wethouder. Het huis is helaas afgebroken. Houten Het kasteel Heemstede is na de brand nog steeds een ruïne. Er zit geen vooruitgang in de affaires tussen de eigenaar, de projectontwikkelaar en de diverse overheden. Loenen. Aan Gedeputeerde Staten een protestbrief met betrekking tot de verbreding van de Mijndense Sluis gezonden. Inmiddels verschaften het Rijk en de provincie de nodige gelden. Loosdrecht De commissie tekende bezwaar aan tegen het eventueel verlenen van een hinderwetvergunning aan het garagebedrijf/handelsonderneming J. Lamme, gelegen dichtbij kasteel Sypesteyn. 24

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 26