De technisch adviseur woonde de vergaderingen uit hoofde van zijn adviseurschap bij met uitzondering van die op 23 juni, waar over zijn afscheid werd gesproken en die van 22 november, toen zijn werkzaamheden had beëindigd. De P.C. vergaderingen werden zoveel mogelijk bijgewoond door de heer drs. J.P.J. van der Haagen, directuer technische zaken van Heemschut Gevallenbehandeling Tijdens de vergaderingen werden circa 45 'gevallen' behandeld, waarvan een groot aantal herhaaldelijk. Er is sprake van een toename. Enerzijds doordat er een duidelijke groei valt te constateren in de sector bouwplannen van gemeenten en/of projectontwikkelaars, anderzijds komen meer 'gevallen' aan het licht door het systeem van de 'berichtgevers'. Belangrijke zaken waren o.a. Het stadsvernieuwingsplan van Wageningen rondom de Herenstraat, met daaraan gekoppeld de vraag of het hoofdgebouw van de Landbouwuniversiteit in zijn geheel of zonder de twee, later aangebrachte vleugels, voor (gemeentelijke) bescherming in aanmerking komt. De dreigende verloedering van de voormalige pleisterplaats/herberg 'Woeste Hoeve' bij Apeldoorn. De voorgenomen, uit de toon vallende bebouwing in het dorp Voorst, gemeente Twello, in de onmiddelijke omgeving van een monumentale door het Rijk beschermde boerderij. De omstreden dijkverzwaring bij Neerijnen. In Nijmegen werd adhesie betuigd aan de opvattingen van het Cuypersgenootschap tot behoud van de kapel van het (voormalige) Dominicus-college te Heesch-Neerbosch. De invulling van het terrein waar nu, aan de Hessenberg te Nijmegen, de uitgeverij 'De Gelderlander' zetelt. Een ontwerpstructuurschets voor de kom van het dorp Eibergen, waarin mogelijk karakteristieke bebouwing zou moeten wijken. Het structuurplan voor de kom van het dorp Duiven. De toekomst van het St. Hubertus gebouw in Zutphen. De plannen voor nieuwbouw van het gemeentehuis binnen het beschermde stadsgezicht van Zutphen. Bezwaar werd aangetekend tegen het (ontwerp)bestemmingsplan Leesten-West te Zutphen. Gepleit werd bij de gemeente Ruurlo voor het behoud van het karakteristieke hotel Avenarius. De Gietelse Brouwerij te Gietelo-Voorstde toekomst van Huis 'De Pol' en van de ruïne van de 'Nijenbeek'. In Hattem werd bezwaar gemaakt tegen bebouwing van een karakteristiek open terrein 'binnen de veste' t.b.v. uitbreiding van de plaatselijke Rabobank. Bij de gemeente Wisch werd bezwaar gemaakt tegen aanleg van een industrieterrein in Varsseveld, in de onmiddelijke omgeving van het huis Van Palland en een historisch belangrijke boerderij Te Aalten werd Heemschut-Gelderland uitgenodigd zitting te nemen in de brede commissie, die de nieuwbouwplannen in de kern voor een openbare bibliotheek moest toetsen.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 23