JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE GELDERLAND Inleiding Evenals de voorafgaande jaren was 1990 een belangrijk jaar voor de P.C. Gelderland vanwege de vele /gevallen/ die de aandacht vroegen en soms aanleiding gaven op korte termijn met een reactie naar buiten te treden. Maar ook vanwege enkele bijzondere projecten, aangegaan in 1989 en vorige jaren, waarvan de realisering in een beslissende fase kwam. Genoemd moet worden de restauratie van het Huisje van Salm en de voorbereidingen tot de Tentoonstelling Jongere Bouwkunst in Gelderland. Aan beide onderwerpen wordt in dit Jaarverslag extra aandacht besteed. Daarnaast vroegen mutaties binnen de P.C. om de verjonging, ingezet in 1988 en 1989, eerder af te ronden dan was gepland. Gekoppeld daaraan is het opbouwen van een net van zogenaamde Berichtgevers: personen die zich verwant voelen met de door Heemschut uitgedragen ideeën en die bereid zijn in hun eigen (woon) omgeving op te treden als 'Heemschutter'. Uitgebouwd werden ook de contacten met gemeenten op het terrein van de (gemeentelijke) monumentenzorg. Met als resultaat dat op het einde van dit verslagjaar 15 gemeenten een vertegenwoordiger van de Bond Heemschut in hun gemeentelijke monumentencommissies hebben opgenomen. Tenslotte moet worden gememoreerd dat -vooruitlopend op de verwezenlijking van de Nota 'Heemschut moet anders verder' binnen de P.C. Gelderland naar een taakverdeling wordt gestreefd, waarbij elk lid een vaste taak krijgt toebedeeld, afgeleid van interesse enhet werkgebied waarin men zich beweegt en/of deskundigheid heeft verworven In deze opzet past ook de gedachte de taak van de technisch adviseur te verdelen over meerdere personen. Een en ander werd actueel doordat in de loop van dit jaar de huidige technisch adviseur, de heer W. van Keulen, afscheid nam van de P.C. Gelderland. Samenstelling commissie Bij de aanvang van het jaar was de P.C. Gelderland als volgt samengesteld: mr. W.W. Hopperus Buma, voorzitter, A.A.E.M. Gijsbers, secretaris, ing. A. Reitsma, 2e secretaris, mr. dr. P. Aalbers, mr. J.H. Boerboom, drs. V.M.J.A.N. Collette, drs. C.J.B.P. Frank, J.A. Hanse, ir. D.B.M. Hermans, mevr. drs. M.C.I. van Hövell tot Westerflier-Speyart van Woerden, R.E. Lureman, drs. G.J. de Maret Tak. Technisch adviseur W. van Keulen. Vergaderingen De P.C. Gelderland vergaderde in 1990 acht maal plenair, te weten op 30 januari, 1 maart, 2 mei, 11 juli, 23 juli, 6 september, 18 oktober, 22 november. 20

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 22