9. JAARVERSLAG VAN DE PROVINCIALE COMMISSIE GRONINGEN. Samenstelling van de Commissie. In de aanvang van het jaar bestond de commissie uit: Dhr. J.P.H. Bruins Slot, voorzitter Dhr. H. Braber Dhr. J.F.J. van den Broek Dhr. H.R. Caderius van Veen Dhr. H. Leffers Drs. H.J. Mijjer, vice voorzitter Drs. E.P.J. van der Ploeg Ir. P. Reijenga, secretaris MevrSSimon Drs. J. Voerman, 2e secretaris Drs. H.B. Vos DhrRWobbes In april '90 moest dhr. Bruins Slot het voorzitterschap van de commissie neerleggen als gevolg van een extra werkbelasting, die voortkwam uit zijn burgemeestersambt. Dhr. Mijjer bleek bereid hem op te volgen. Ir. L.W. Barneveld vervulde de funktie van technisch adviseur en woonde, evenals de direkteur technische en juridische zaken, drs, J.P.J. van der Haagen, de P.C.-vergaderingen bij. Vergaderingen In 1990 kwam de commissie zeven maal bijeen: op 17/1, 21/3, 8/5, 27/6, 5/9, 10/10 en 28/11 in café "Huis de Beurs" te Groningen. Gevallenbehandeling. In bovengenoemde vergaderingen werden 14 gevallen behandeld, waarvan 5 reeds één of meer jaren liepen en extra aandacht vergden. In totaal waren er 7 gevallen in de stad Groningen en 7 gevallen in de provincie. Zes gevallen werden afgevoerd omdat sloop plaats vond of bepaalde ontwikkelingen niet meer waren te voorkomen of doordat inspanningen naar aanleiding van ontwikkelingen in de stad verdere bemoeienis niet toelieten. Drie gevallen in de provincie en vijf in de stad Groningen, dus totaal acht, vragen nog steeds de nodige aandacht. In één van die gevallen (bestemminsplanwijzigingen en bouwplan voor een nieuw museum) werd een kroonberoep ingesteld en een verzoek tot schorsing van de inmiddels verleende bouwvergunning ingediend. De aanpak van deze gevallen werd in de P.C.-vergaderingen on overleg met de T.A. en de direkteur technische en juridische zaken vastgelegd. Overige onderwerpen In de P.C.-vergaderingen werd voorts aandacht besteed aan: landelijk beleid Bond Heemschut aanstelling van een provinciale p.r.-functionaris, Mevr. Simon zie bijlage) 12

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 14