In 1990 en de eerste maand daarna zijn nieuwsbrieven verschenen onder redactie van de free-lance medewerker G. van der Plas en eind redacteur J.Kamerling.Met de brieven werd gestart om het vaste kader van Heemchut extra te kunnen voeden met tips op de terreinen van actie-voeren en het bedrijven van PR. Nu het PR-werk aardig van de grond is gekomen heeft in ruime kring de mening postgevat, dat het uitgeven van twee bladen naast elkaar wel erg duur is en nogal inefficiënt uit oogpunt van tijdsbesteding.Het voornemen is nu om het praktische nieuws, dat de brief gaf,als onderdeel te integreren in het tijdschrift, zodat alle leden van Heemschut ervan kunnen profiteren. Het tv-filmproject samen met de VARA heeft in 1990 nog niet kunnen leiden tot uitzending van filmpjes over het werk van Heemschut. De reeds gemaakte drie filmpjes waren uit artistiek oogpunt heel aardig maar vielen tegen uit oogpunt van ledenwerving.Ook de VARA moest toegeven, dat Heemschut zelf onvoldoende uit de verf komt.Het bestuur besloot daarom het reeds uitgetrokken bedrag voor de filmpjes voorlopig als pm-post te reserveren.Dit betekent echter niet, dat het project nu van de baan is.Heemschut ging op zoek naar een breder draagvlak voor het project. In 1990 vroeg Heemschut bij het Prins Bernhard-fonds subsidie aan voor het maken, evenals in 1986, van een Socutera-filmpje De Landelijke Heemschut-dag vond in 1990 op 6 oktober plaats in de Hanze-stad Deventer.Ruim 300 monumenten-liefhebbers genoten van een prima verzorgd excursie-programma door de historische binnenstad van Deventer.In de Lebuinus-kerk werd drir.H.Hoestra gehuldigd voor zijn jarenlange actie-werk voor het behoud en hergebruik van markante stationsgebouwen.Mede dankzij het enthousiaste actie-werk van Hoestra en het reguliere overleg tussen o.m. Heemschut en de Spoorwegen is NS zich opnieuw gaan bezinnen op zijn beleid inzake nieuwbouw van stations danwel aanpassing van bestaande,historisch en visueel interessante stationsgebouwen. In totaal organiseerde Heemschut in 1990 voor leden en andere geïnteresseerden zes excursies. De provinciale commissie Groningen organiseerde op 21 april een excursie naar de stad Groningen. De provinciale commissie Zuid-Holland organiseerde op 9 juni een excursie naar Den Haag. De provinciale commissie Utrecht organiseerde op 9 juni een excursie naar Wijk bij Duurstede. De provinciale commissie Limburg organiseerde op 1 september een excursie naar de Midden-Limburgse grindgaten en het vestingstadje Stevensweert De provinciale commissie Noord-Brabant organiseerde op 15 september een excursie naar Bergen op Zoom.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1990 | | pagina 12