8 BESTUUR. De aftredende bestuursleden, de heeren C. R. T. Baron Krayenhoff, Mr. P. G van Tienhoven en A. W. Weissman werden in de Algemeene Vergadering van 9 Juni 1922 herkozen. BUITENLAND. Ontvangen werden de jaarverslagen van de American Historie andScenic Preser= vation Society en van Samfundet för Hembygdsvard, benevens het stenografisch verslag van den „Tag für Denkmalpflege und Heimatschutz"te Stuttgart gehouden in September van 1922, waar de lste Secretaris den Bond Heemschut vertegen# woordigde. BINNENLAND. Het Adviesbureau strekte zijn werkzaamheden uit over: Alkmaar, Ameland, Baardwijk, Bergen op Zoom, Cuyck, Elshout, Emmen, Geldrop, Gilze, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Harderwijk, Heerenveen, Hengelo (O.), Kootwijkerbroek, Lemelerveld, Lisse, Lonneker, Monnikendam, Oostburg, Oud Appelscha, Oudenhoorn, Raamsdonk, Ridderkerk, Rijsoord, Udenhout, Vriezenveen, Wissenkerke en Zuidzande. Door het bureau verbeterde ontwerpen werden uitgevoerd te: Alkmaar, Ameland, Baardwijk, Bergen op Zoom, Cuyck, Elshout, Emmen, Geldrop, Gilze, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Harderwijk, Heerenveen, Hengelo (O,), Lemelerveld, Lisse, Lonneker, Monnikendam, Oostburg, Oud=Appelscha, Oudenhoorn, Raamsdonk, Ridderkerk, Udenhout, Vriezenveen en Wissenkerke. De zoogenaamde „Molen van Rembrandt" te Koudekerk, die zijn wieken, staart en omloop zou verliezen, kon niet in zijn oorspronkelijken staat behouden blijven, daar een polderbestuur de wieken had gekocht. Voor het restaureeren der oude kerk te Oosthuizen werd een subsidie gegeven. De bemoeiingen, om te voorkomen, dat het Gooi door electrische spoorwegen zou worden ontsierd, hadden het gehoopte gevolg. Toen te Veere een gevel werd gebouwd, die dit schilderachtig plekje ontsierde, is aan den gemeenteraad verzocht de „welstandigheidsbepaling" in de bouwver# ordening op te nemen. De loodsen van het vroegere vliegterrein aldaar blijven nog een hinderlijke ontsiering. De plannen van den heer D. F. Tersteeg voor het in behoorlijken staat brengen van den voormaligen „Hortus Academicus" te Harderwijk kwamen nog niet tot uitvoering. Hoewel de gemeenteraad van Sneekin zijn vergadering van den 10den Januari 1922 besloten had, eenige fraaie grachten niet te dempen, kwam hij later op dit besluit terug, waarom aan Gedeputeerde Staten van Friesland werd verzocht, aan deze beslissing hun goedkeuring te onthouden. Het scheen aanvankelijk, dat het zoogenaamde „Boschje" te Monnikendam be# houden zou kunnen worden. Later besloot echter de gemeenteraad, ondanks een adres van Heemschut, dit schilderachtige plekje als bouwterrein te verkoopen.

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1923 | | pagina 8