8 Dr. A. Ie Comte Jr. te Gouda. H. G. Gentis te Leerdam. J. Herman de Roos te Rotterdam. Jan van der Valk te Tilburg. Mr. C. G. J. Bijleveld te Nijmegen. D. de Vries Lam te Groningen. Mr. S. R. Bakker te Zierikzee. G. Stapensea te Sneek. J. B. de Beaufort te Goes. Joh. C. Kerkmeijer te Hoorn. J. A. van Dongen te Breda. E. Janssens te Sluis. Henri Polak te Laren (N.H.) Mr. F. J. D. C Egter van Wissekerke te Brielle. Dr. A. E. van Giffen te Haren. M. Teerling te Vlissingen. BESTUUR. De Voorzitter, Prof. Dr. H. Brugmans, verklaarde reeds in het begin van 1920, dat hij wenschte af te treden, omdat zijne steeds toenemende werkzaams heden hem daartoe noodzaakten Op aandrang van het Bestuur, dat den heer Brugmans slechts noode zag heengaan, bleef de Voorzitter echter tot het najaar in functie. De Algemeene Vergadering van den 25sten October 1920 koos Prof. Dr. L. Knappert te Leiden tot lid van het Bestuur en tot Voorzitter. Ook de heer K. P. C. de Bazel zag zich genoopt, als lid van het Bestuur te bedanken, terwijl Heemschut een zeer droevig verlies leed door het overlijden van den 2en Secretaris, den heer J. H. W. Leliman. Het is hier de plaats om den overledene te herdenken en den beiden aftredenden dank te zeggen voor wat zij ten behoeve van Heemschut hebben verricht. De heer Leliman heeft, als redacteur van de Bouwwereld" door zijn ijveren voor de heemschutsgedachte, reeds lang voor de Bond werd opgericht, die ops richting voorbereid. Als bestuurslid van Heemschut stond hij steeds op de bres, wanneer er schoonheid bedreigd werd. Bij Heemschutsconferenties trad hij als gaarne gehoord spreker op en hij stelde ook zijn welversneden pen in dienst der goede zaak, die hem zeer ter harte ging. Heemschut is hem dan ook groote erkentelijkheid verschuldigd en heeft daarvan aan het graf van den zoo vroeg ontslapene getuigd. De heer De Bazel, die voorzitter was van de vergaderingen, welke aan de stichting van den Bond Heemschut voorafgingen, heeft door zijn voorzichtig beleid en door de sympathie, die ieder hem toedraagt, zeer veel bijgedragen om de moeilijkheden te helpen overwinnen, die zich voordeden. Ook later heeft hij aan Heemschut zijn beste krachten gegeven, waarvoor hem hier hartelijk dank wordt gebracht. Professor Brugmans was een waardig opvolger van den eersten Voorzitter, Mr. W. B. Buma. Hij heeft zijn, soms niet gemakkelijke, taak steeds met veel

Jaarverslag 1912-1923, 1990-2014 | 1921 | | pagina 8